FitKit Pixel

Ако редовно ги посетуваш спа центрите, веќе ти е јасно дека си одиш дома со чувство како да лебдеш во воздух, освежен/а и целосно ослободена со стресот. 

Спа третманите се многу повеќе од базен со термална вода. Тие вклучуваат различни видови на масажи и третмани на телото, сауни, инфрацрвени соби, парни и солени бањи, џакузи, итн. 

Посета на спа центарот се препорачува особено во зима кога твојата кожа е посува и дехидрирана. Секојдневните стресови дома и на работа, студеното време, тешката и волнена облека, обоените ткаенини се само дел од непријателите на твојата кожа за кои што посета на спа центарот е одлично решение.

Кои се бенефитите од редовна посета на спа центри?

Придобивките од редовна посета на спа центрите се многубројни:

 • Подобрување на циркулирањето на крвта бидејќи се испраќа повеќе кислород и хранливи материи низ твоето тело и клетки;
 • Ослободување на токсини од телото со стимулација на лимфниот систем;
 • Ослободување на хормонот на среќата – серотонин;
 • Регенерација на клетките и дектоксификација на порите на кожата;
 • Зголемување на влажноста на кожата и нејзино подмладување и зацврстување;
 • Намален ризикот од артритис, ишијас и мускулни грчеви;
 • Подобрување на кардиоваскуларното здравје;
 • Го намалува покачениот крвен притисок;
 • Превенција на дијабетис и губење на килограми;
 • Релаксација на телото и подобар сон.

Кои опции за спа ги имам преку FitKit?

FitKit има соработка со најголем дел од спа центрите во Скопје и низ поголемите градови во земјава. 

Преку апликацијата, ги имаш на располагање следниве третмани:

 • Базен
 • Финска сауна
 • Инфрацрвена сауна
 • Парна бања
 • Релаксирачка масажа
 • Медицинска масажа
 • Спортска масажа
 • Канабо масажа
 • Терапија со вендузи
 • Парцијална масажа
 • Индонезиска масажа
 • Бали масажа
 • Масажа со врели камења
 • Шиацу масажа
 • Шведска масажа
 • Мадеротерапија на тело и лице
 • Антицелулитна масажа
 • Опртопедска проверка
 • Cryosauna
 • Normateg recovery
 • Киропрактика екстензија
 • Фитрол третман
 • Ароматерапија