Fitkithero

elena-markovski

ФитКит Херој на Неделата: Елена Марковски

Го сака спортот уште од мали нозе. Пробала најразлични спортски активности, но никогаш на долг рок. Се труди да стекне навика за редовно вежбање за …

ФитКит Херој на Неделата: Елена Марковски Повеќе

Стефан Таневски

ФитКит Херој на Неделата: Стефан Таневски

Спортувањето му е навика без која не може, а огледалото негов мотив и инспирација да продолжи да вежба уште повеќе. 🙌 Запознајте го Стефан Таневски …

ФитКит Херој на Неделата: Стефан Таневски Повеќе

Рената-Тодевска

ФитКит Херој на Неделата: Рената Тодевска

Таа е голема обожавателка на фудбал и стравствена навивачка на Манчестер Јунајтед. ⚽ Ја користи секоја прилика за да ги потроши калориите од јадењето благо …

ФитКит Херој на Неделата: Рената Тодевска Повеќе

Небојша Ангелов

ФитКит Херој на Неделата: Небојша Ангелов

Обожава да експериментира со најразлични спортски дисциплини, но сепак омилена активност му е масажата. Секогаш се води од мотото „Подобро да се спречи, отколку да …

ФитКит Херој на Неделата: Небојша Ангелов Повеќе

Никола Клинчаров

ФитКит Херој на Неделата: Никола Клинчаров

Ја користи секоја прилика да вежба како одличен начин за природно зголемување на лачењето на допаминот, хормонот на среќата. 🙌 Обожава да вози велосипед, да …

ФитКит Херој на Неделата: Никола Клинчаров Повеќе

FitKit_HEROJ_Кристина-Михајловска

ФитКит Херој на Неделата: Кристина Михајловска

Самата себе се инспирира да вежба, предводена од желбата да се чувствува поздраво и поубаво во сопственото тело. А кога е физички активна, нејзината креативност …

ФитКит Херој на Неделата: Кристина Михајловска Повеќе

Марија Мишева

ФитКит Херој на Неделата: Марија Мишева

Вежба за да се чувствува добро во сопственото тело, избалансирано и енергично. Кросфит и табата го вадат максимумот од неа и ја полнат со позитивна …

ФитКит Херој на Неделата: Марија Мишева Повеќе

Тамара Илова

ФитКит Херој на Неделата: Тамара Илова

Најчесто ќе ја најдеш во теретана, каде што со преголема посветеност кон здравиот и активен начин на живот, успева во предизвиците што самата си ги …

ФитКит Херој на Неделата: Тамара Илова Повеќе

Анастасија Спасовска

ФитКит Херој на Неделата: Анастасија Спасовска

Фитнесот ѝ дава енергија и сила за добар почеток на денот, а јогата го “апсорбира” сѐ она што се случувало во тековниот ден, ги ослободува …

ФитКит Херој на Неделата: Анастасија Спасовска Повеќе

Ана Палчевска

ФитКит Херој на Неделата: Ана Палчевска

Фитнесот е неизоставен дел од нејзиното секојдневие, а планинарењето нејзината најголема љубов. ⛰️ Физичката активност ѝ помага да избега од секојдневната рутина и ја има …

ФитКит Херој на Неделата: Ана Палчевска Повеќе

dimitar-mechev

ФитКит Херој на Неделата: Димитар Мечев

Трчањето е неговата форма на медитација, а исцрпувачките физички тренинзи прават се друго во животот да му изгледа полесно.💡 Запознајте го Димитар Мечев од Струмица, …

ФитКит Херој на Неделата: Димитар Мечев Повеќе

Tони Цветковски

ФитКит Херој на Неделата: Тони Цветковски

Трчањето е неговиот начин на живот. 🏃 Трчањето го учи на дисциплина, грижа за своето здравје, подобра исхраната, како да води здрав начин на живот …

ФитКит Херој на Неделата: Тони Цветковски Повеќе

Наташа Анастасова

ФитКит Херој на Неделата: Наташа Анастасова

Ја инспирираат луѓето коишто наоѓаат време за вежбање и квалитетна исхрана и покрај сите работни и фамилијарни обврски. Секогаш сака да се предизвика себеси со …

ФитКит Херој на Неделата: Наташа Анастасова Повеќе

Angela Antova

ФитКит Херој на Неделата: Ангела Антова

Да се чувствува добро во сопственото тело, да биде здрава и фит, да има зголемена самодоверба, поголема леснотија и енергија во секојдневните активности. 💪 Ова …

ФитКит Херој на Неделата: Ангела Антова Повеќе

ФитКит Херој на Неделата: Никола Калемџиевски

,,1 час вежбање е само 4% од твојот ден!” вели 27-годишниот Никола Калемџиевски, нашиот ФитКит херој на неделата. За Никола, вежбањето е активност што го …

ФитКит Херој на Неделата: Никола Калемџиевски Повеќе

ФитКит Херој на Неделата: Александра Ангеловска

Амбициозна, енергична и секогаш подготвена да го даде најдоброто од себе. Запознајте ја Александра Ангеловска, нашиот ФитКит херој на неделата. Insanity програмата што ја нуди …

ФитКит Херој на Неделата: Александра Ангеловска Повеќе

ФитКит Херој на Неделата: Филип Неделковски

ФитКит е фитнес пасош за сите љубители на здравиот начин на живот, вели 28-годишниот Филип Неделковски од Скопје, нашиот ФитКит херој на неделата. За прв …

ФитКит Херој на Неделата: Филип Неделковски Повеќе

ФитКит Херој на Неделата: Елеонора Гигоска

26-годишната Елеонора Гигоска од Скопје е една од најредовните вежбачи со ФитКит апликацијата. Таа дури по неколку пати неделно си закажува тренинзи, зашто смета дека …

ФитКит Херој на Неделата: Елеонора Гигоска Повеќе

ФитКит Херој на Неделата: Ана Серафимоска

Ја започнуваме серијата блогови за ФитКит херои со Ана Серафимоска, 27- годишен фитнес ентузијаст од Охрид, со живеалиште во Скопје. Секогаш полна со енергија, оптимизам …

ФитКит Херој на Неделата: Ана Серафимоска Повеќе