fitness motivation

dimitar-radevski

ФитКит Херој на Неделата: Димитар Радевски

За него вежбањето претставува едноставна, бесплатна и научно докажана активност што води до животна трансформација и подобра верзија од нас којашто ќе изобилува со енергија, …

ФитКит Херој на Неделата: Димитар Радевски Повеќе

visa-fit-kit

Вежбај и заштеди до септември: Топ 5 начини како

Дали некогаш ти се случило да паузираш од вежбање, затоа што членарината ти била прескапа? 🤔 Дали си размислувал/а за алтернативи за вежбање, пријателски расположени …

Вежбај и заштеди до септември: Топ 5 начини како Повеќе

kristijan-mladenov

ФитКит Херој на Неделата: Кристијан Младенов

Вежба за да ја задржи тензијата во мускулите, моменталната телесна тежина и форма на тело.  Најдобрите тренинзи што ги имал биле за време на пандемијата …

ФитКит Херој на Неделата: Кристијан Младенов Повеќе

blagica-damevska

ФитКит Херој на Неделата: Благица Дамевска

Обожава пешачење, затоа што може да го исклучи светот преку слушалки и да ја реши глобалната криза додека пешачи. 🤭 Запознајте ја Благица Дамевска, нашиот …

ФитКит Херој на Неделата: Благица Дамевска Повеќе

stojan-stamkov

ФитКит Херој на Неделата: Стојан Стамков

Фитнесот му служи како филтер за негативната енергија, а истовремено и го исполнува со позитивност, го прави подобар човек и му помага за дополнителна мотивација, …

ФитКит Херој на Неделата: Стојан Стамков Повеќе

Hristina Karagjirova

ФитКит Херој на Неделата: Христина Караѓирова

Ја започнала својата фитнес авантура за да ја регулира телесната тежина и да си го подобри изгледот. Сепак, набрзо сфатила дека вежбањето е многу повеќе …

ФитКит Херој на Неделата: Христина Караѓирова Повеќе

elena-koteva

ФитКит Херој на Неделата: Елена Котева

Секојдневната физичка активност позитивно влијае на нејзиното расположение, ѝ ја подобрува концентрацијата, брзината на размислување и ја прави посмирена.  Обожава долго пешачење со музика, по …

ФитКит Херој на Неделата: Елена Котева Повеќе

Рената-Тодевска

ФитКит Херој на Неделата: Рената Тодевска

Таа е голема обожавателка на фудбал и стравствена навивачка на Манчестер Јунајтед. ⚽ Ја користи секоја прилика за да ги потроши калориите од јадењето благо …

ФитКит Херој на Неделата: Рената Тодевска Повеќе

Никола Клинчаров

ФитКит Херој на Неделата: Никола Клинчаров

Ја користи секоја прилика да вежба како одличен начин за природно зголемување на лачењето на допаминот, хормонот на среќата. 🙌 Обожава да вози велосипед, да …

ФитКит Херој на Неделата: Никола Клинчаров Повеќе

Александар-Дренковски

Како да ги оствариш твоите фитнес цели во 2023 година?

Дали знаеш дека 90% од луѓето кои носат новогодишна одлука да вежбаат повеќе, се откажуваат од нејзиното реализирање по само месец дена? 😳 Дали и …

Како да ги оствариш твоите фитнес цели во 2023 година? Повеќе

Филип Боцевски ФитКит

Вежбање сам/а или со тренер – Што е подобро за тебе?

Веќе реши дека од 2023 година ќе почнеш да вежбаш редовно. Дури имаш на ум и неколку фитнес дисциплини на кои сакаш да им дадеш …

Вежбање сам/а или со тренер – Што е подобро за тебе? Повеќе

bojan-dikov

Колку често и интензивно треба да вежбаш за да постигнеш резултати?

Не си сигурен/а колку често треба да вежбаш за да си го обликуваш телото што го посакуваш? 🤔 Кои тренинзи треба да ги пробаш за …

Колку често и интензивно треба да вежбаш за да постигнеш резултати? Повеќе

Marija-Radeska

Дали вежбањето може да победи лоша исхрана?

Дали вежбаш редовно, но не внимаваш баш на исхраната? 🤔 Дали се надеваш дека интензивните тренинзи ќе ги избришат сите слатки задоволства што си ги …

Дали вежбањето може да победи лоша исхрана? Повеќе

Анастасија Спасовска

ФитКит Херој на Неделата: Анастасија Спасовска

Фитнесот ѝ дава енергија и сила за добар почеток на денот, а јогата го “апсорбира” сѐ она што се случувало во тековниот ден, ги ослободува …

ФитКит Херој на Неделата: Анастасија Спасовска Повеќе

Ана Палчевска

ФитКит Херој на Неделата: Ана Палчевска

Фитнесот е неизоставен дел од нејзиното секојдневие, а планинарењето нејзината најголема љубов. ⛰️ Физичката активност ѝ помага да избега од секојдневната рутина и ја има …

ФитКит Херој на Неделата: Ана Палчевска Повеќе