Fitness Tips

физичко-и-ментално-здравје

Зошто слабото физичко и ментално здравје на вработените значи и помал профит за компанијата?

Дали знаеш дека во просек, една компанија губи годишно околу 2441 еврo поради здравствени и ментални предизвици на вработените? 👀 Оваа бројка е само уште […]

Зошто слабото физичко и ментално здравје на вработените значи и помал профит за компанијата? Повеќе

bezbednost-hrana

Колку е квалитетна храната што ја јадеш секојдневно?

Дали некогаш си размислувал/а што се случува со храната пред да стигне на полиците во супермаркетот? 🥕 Како правилно да ја чуваш храната и дали

Колку е квалитетна храната што ја јадеш секојдневно? Повеќе

vezbanje-leto

10 начини како да се мотивираш да вежбаш при високи температури

Колку често оваа лето си не си се појавил/а или си откажал/а вежбање бидејќи надвор е 40 степени? 🥵 Дали си даваш изговори од типот

10 начини како да се мотивираш да вежбаш при високи температури Повеќе

Sofija Manceva

Како да препознаеме дека имаме нереални очекувања и опседнатост со “совршениот” изглед?

Како да препознаеме дека сме се опседнале со изгледот? 🤔 Зошто очекувања од типот на “сакам да изгледам како овaa личност” се штетни и нереални?

Како да препознаеме дека имаме нереални очекувања и опседнатост со “совршениот” изглед? Повеќе

Александарa-Крстевска

Што ќе се случи ако претераш со суплементи?

Колку често користиш суплементи за да ги подобриш резултатите од својот тренинг или едноставно да ја надополниш потребата на витамини во организмот?  Дали ги земаш

Што ќе се случи ако претераш со суплементи? Повеќе

Александар-Колев

Како твоите животни навики влијаат на здравјето на твоето срце?

Дали некогаш си размислувал/а за тоа како твоите животни навики се одразуваат врз здравјето на твоето срце? 🤔 Дали креваш паника секогаш кога ќе видиш

Како твоите животни навики влијаат на здравјето на твоето срце? Повеќе

plan-ishrana-my-fit-kit

Како на едноставен начин да креираш планови за исхрана преку MyFitKit?

Ако често подготвуваш планови за исхрана за твоите клиенти, сигурно знаеш колку време и енергија ти одзема комбинирањето оброци според индивидуалните потреби на секоја личност.

Како на едноставен начин да креираш планови за исхрана преку MyFitKit? Повеќе

my-fit-kit

Kaко MyFitKit апликацијата ќе ти помогне да го дуплираш бројот на клиенти?

Фитнес и велнес индустријата имаа вистински бум во изминативе неколку години. 💥 Но, како тоа се одрази на твојот број на клиенти?  Дали конкуренцијата во

Kaко MyFitKit апликацијата ќе ти помогне да го дуплираш бројот на клиенти? Повеќе

my-fit-kit

5 начини како MyFitKit апликацијата може да ти помогне да си ја зголемиш базата на клиенти

Во потрага си по креативни начини како да си го зголемиш бројот на вежбачи? 🚀 Сметаш дека имаш многу што да им понудиш на твоите

5 начини како MyFitKit апликацијата може да ти помогне да си ја зголемиш базата на клиенти Повеќе

my-fit-kit

Топ 4 алатки што треба да ги има еден личен тренер во 2023 година

По 2 месеци изминати од новата 2023 година, сигурно имаш некоја замисла во која насока сакаш да се движи твојот фитнес бизнис. 🤔 Дали сакаш

Топ 4 алатки што треба да ги има еден личен тренер во 2023 година Повеќе

my-fit-kit

6 причини зошто треба да го дигитализираш твојот фитнес бизнис уште денес

Без разлика дали си нов личен тренер со еден клиент или имаш фитнес студија на повеќе локации низ земјава, сакаш да им го пружиш најдоброто

6 причини зошто треба да го дигитализираш твојот фитнес бизнис уште денес Повеќе

Александар-Дренковски

Како да ги оствариш твоите фитнес цели во 2023 година?

Дали знаеш дека 90% од луѓето кои носат новогодишна одлука да вежбаат повеќе, се откажуваат од нејзиното реализирање по само месец дена? 😳 Дали и

Како да ги оствариш твоите фитнес цели во 2023 година? Повеќе

Wellcast with Josif

Како хормоните влијаат на дебелината и што можеш да направиш во врска со тоа?

Дали 2023 ја започна ветувајќи си дека ќе се избориш со својата телесна тежина? 🤔 Дали си размислувал/а дека можеби дебелеењето ти е поврзано со

Како хормоните влијаат на дебелината и што можеш да направиш во врска со тоа? Повеќе

Филип Боцевски ФитКит

Вежбање сам/а или со тренер – Што е подобро за тебе?

Веќе реши дека од 2023 година ќе почнеш да вежбаш редовно. Дури имаш на ум и неколку фитнес дисциплини на кои сакаш да им дадеш

Вежбање сам/а или со тренер – Што е подобро за тебе? Повеќе

bojan-dikov

Колку често и интензивно треба да вежбаш за да постигнеш резултати?

Не си сигурен/а колку често треба да вежбаш за да си го обликуваш телото што го посакуваш? 🤔 Кои тренинзи треба да ги пробаш за

Колку често и интензивно треба да вежбаш за да постигнеш резултати? Повеќе

Marija-Radeska

Дали вежбањето може да победи лоша исхрана?

Дали вежбаш редовно, но не внимаваш баш на исхраната? 🤔 Дали се надеваш дека интензивните тренинзи ќе ги избришат сите слатки задоволства што си ги

Дали вежбањето може да победи лоша исхрана? Повеќе

Даниел Трбогазов

Што се случува со телото ако не вежбаш неколку месеци и како потоа брзо да се вратиш во форма?

Дали треба да вежбаш ако си болен/а? Дали треба да дозволиш една настинка да ти ја разниша фитнес рутината? Како подолгото отсуство од вежбање да не те исфрли од колосек?

Што се случува со телото ако не вежбаш неколку месеци и како потоа брзо да се вратиш во форма? Повеќе