FitKit Pixel
majlinda-fitkit-plus

FitKit Plus Pilates Cardio Polymetric Програма на Мајлинда Шабани

Љубовта кон фитнесот се раѓа по иницијатива на нејзиниот татко кој спроведувал бодибилдинг тренинзи за мажи и добил желба да ги активира овие тренинзи и за понежниот пол.  Неколку години подоцна, Мајлинда гордо чекори по стапките на татко ѝ, помагајќи на стотици вежбачи да ги постигнат посакуваните резултати. 🎯 Мајлинда Шабани е наш FitKit Plus […]

Повеќе

Луѓето се чудат дека јадам по 15 јајца на ден, но не планирам да ги откажам!

ФитКит инспирација: Горан Тромбев од Битола Се занимава со бодибилдинг 11 години и јаде по 15 јајца дневно. Сè, ама обичен не! Запознајте ја нашата ФитКит инспирација на неделата — 25 годишниот Горан Тромбев од Битола. Горан работи во фитнес центарот ФИТ — АЛФА Битола и е свежо дипломиран Нутрицонист. Неговата опседнатост со здрава храна е за пофалба.🙌 Најчесто луѓето […]

Повеќе

Практични вежби за лицата што долго време седат пред компјутер

Работењето од дома и часовите поминати наведнати пред компјутер полека го земаат својот данок. Болки во грбот, лоша циркулација, главоболка, здрвување на нозете или рацете се само дел од последиците од долгото седење проследено со малку движење. Како да му помогнеш на твоето тело да се избори со последиците од седењето пред компјутер и зјапањето […]

Повеќе

Неколку трикови како да престанеш да јадеш од досада

Photo credits: @introspectivedsgn Дали посегнуваш по фрижидерот кога ти е досадно? Јадењето може да изгледа како добро решение кога немаш ништо подобро да правиш во тој момент, но тогаш се големи и шансите да внесеш повеќе калории за што подоцна веројатно ќе се каеш. Дополнително, кога си под стрес од работа или пак си тажен […]

Повеќе

Како да ѝ раскинеш на мрзливоста и да почнеш да вежбаш по дома?

Photo credits: @thibaultpenin Си се навикнал/а да вежбаш во фитнес центар, па сега вежбањето дома некако не ти доаѓа баш природно. Наместо да си ја продолжиш рутината, ти си седиш на каучот дома и си гледаш Нетфликс, надевајќи се дека калориите ќе се потрошат самите од себе. Секако, тешко е рутината да се смени преку […]

Повеќе

Fitness Clinic: Инвестирајте во себе барем 1 час дневно!

Ако некогаш патот те води накај скопско Влае, ти предлагаме да го посетиш студиото Fitness Clinic, лоцирано во срцето на населбата. Fitness Clinic е едено од оние места каде што постојано се воведуваат нови стандарди од областа на фитнесот. Студиото е наменето за луѓе со активен животен стил кои што сакаат во позитивна атмосфера да […]

Повеќе

Како да стекнеш навики за вежбање

Излезете надвор Вежбањето на отворено во убава околина е одличен начин да уживате во физичката активност. Многу луѓе сфаќаат дека иако планирале да пешачат околу 20 минути, пешачењето се одолжило заради тоа што уживале во околината. Секој човек го привлекува нешто различно. Некои луѓе уживаат во планини и ливади, додека други ги возбудуваат полните улици […]

Повеќе