FitKit Plus 40 mins Vinyasa програма на Татијана Јанакиева

Почнала како инструктор по аеробни тренинзи, но по проблем со коленото докторите ѝ дозволиле да вежба само јога. Немајќи друг избор, се префрлила на јога часови каде што сфатила дека токму јогата е вистинската дисциплина за нејзе. Запознајте ја Татијана Јанакиева, наш FitKit Plus инструктор која ја води програмата 40 минутна Винјаса. 👋 40 минутна […]

Повеќе

5 маркетинг совети за јога тренери што ќе те издвојат од конкурентите

Photo credits: @domenicoloia Практикувањето јога се покажа како многу моќна алатка за време на пандемијата. Оваа дисциплина им помогна на многу практиканти да се справат со притисокот од социјалната дистанца и да ги пронајдат балансот и мирот во себе. 🙏 Пандемијата ја направи јогата уште попопуларна за вежбање, а тренерите се побарани. Без разлика дали […]

Повеќе

Како настанала јогата и зошто треба барем еднаш во животот да ја пробаш?

Ако досега не си пробал/а јога, овој текст дефинитвно ќе те мотивира барем еднаш да ѝ дадеш шанса на јогата за да сфатиш зошто милиони луѓе секојдневно практикуваат некој вид јога. 👇 Она што за почеток треба да го знаеш е дека јогата не е класична дисциплина. Таа е традиционален духовен и практичен систем кој […]

Повеќе

Наполнете си ги батериите

НАПРАВЕТЕ ГО ВЕЖБАЊЕТО ПОИНТЕРЕСНО Вежби на покривот од зградата? Јога во парк? Џогирање околу езеро или можеби утринско брзо одење околу вашето омилено место? Време е да го развеселите вашето вежбање. Сега, кога топлите денови конечно ни дојдоа, може да вежбате насекаде! ДОСТИГНЕТЕ ГО СВОЕТО НАЈДОБРО НИВО Ако ви се чини како да стагнирате, придружете […]

Повеќе

Како ќе ви помогне јогата за да се релаксирате

Лесни јога вежби за истегнување Понекогаш по напорниот ден, сакате да се опуштите со лесен јога тренинг? Тоа е исто така и одличен начин да го започнете денот — со само неколку едноставни јога движења ќе си го разбистрите умот и ќе си создадете позитивна атмосфера за целиот ден. Медитација Според мене, медитација е само збор што […]

Повеќе