ФитКит Херој на Неделата: Мартин Костовски

Мартин Костовски

Пораснал со спорт и спортски менталитет, па вежбањето е неизбежен дел од неговиот живот. Фудбалот е неговата најголема пасија, а ден без вежбање, според него е пропаднат ден. 🏋️

Запознајте го Мартин Костовски, нашиот ФитКит херој на неделата. 👋

Песната Ferrari од James Hype и Miggy Dela Rosa најдобро го доловува интензитетот на неговата неделна фитнес рутина што изгледа вака:

Вежбам 5 до 6 пати неделно. Секој тренинг ми е посветен на одредена мускулна група за поголем ефект. Дополнително, знам да изиграм и по некоја партија фудбал. А кога е добро времето, ќе ме видиш како планинарам на Водно.

Мартин Костовски

Комбинацијата од ATG тренинг и кревање тежини му се покажала како најефективна за постигнување на неговите фитнес цели. 🎯

А во план му е да започне со бокс, за да ги почувствува бенефитите од оваа активност на своето тело. 

Благодарение на вежбањето и својата дисциплина, Мартин може да се пофали со низа резултати:

✅ Искачување на врв во Европа над 4000 метри

✅ 7.2% маснотии во телото

✅ Истрчани 5 полумаратони

✅ Истрчани многу маратони од 10 километри низ Скопје и Македонија

Мартин Костовски

Rich Fronning е личноста од која што Мартин црпи инспирација. А кога го мрзи да вежба, едноставно си ја спрема торбицата и се упатува кон фитнес студиото. 

Сѐ е во твојата глава! Вежбањето е маратон, не е спринт!

Кога не вежба, се релаксира со активности на отворено и многу патување. 

До крајот на 2024та година, мојата цел е да го освојам и највисокиот европски врв – Мон Блан, покривот на Алпите висок 4810 метри. 🧗

Мартин Костовски

За да дознаеш повеќе за Мартин:😎

👍 Додај го за пријател на Фејсбук: Martin Kostovski

📸 Пиши му на Инстаграм: @mkostovskii

 

ФитКит e апликација која ти овозможува да вежбаш кога сакаш и каде сакаш, сега и со опција за закажување сесии со лиценциран психолог. 

ФитКит е и плFitKit logoатформа со видео програми за вежбање со твоите омилени ликови. Програмите можеш да ги отклучиш со твојата ФитКит претплата, со 15 кредити, 990 денари, или преку видеотеката на MaxTV. Апликацијата е достапна на PlayStore и AppStore