Давид од Фитнес Револуција: Тука сме за да ти помогнеме да го промениш својот живот

fitnes-revolucija

Ако бараш квалитетна тренинг програма предводена од професионални тренери, фитнес студиото на Фитнес Револуција е местото на кое што треба да му дадеш шанса. 💯

Речиси цела деценија,  Фитнес Револуција ги поместува стандардите за тоа како еден современ фитнес центар треба да изгледа и да функционира. 🏆

fitnes-revolucija

Од неодамна, Фитнес Револуција доби и сосема нов изглед како уште еден доказ за децениската посветеност да им се овозможи само најдоброто искуство на вежбачите, објаснува Давид Петков, фитнес тренер во тимот на Фитнес Револуција.

Ако му дадеш шанса на овој фитнес центар, еве кои фитнес програми ги имаш на располагање:

✅ Програма за слабеење;

✅ Програма за обликување и зајакнување на мускулатурата;

✅ Програма за зголемување на мускулна сила;

✅ Персонализирани програми за подигнување на перформансите кај спортисти.

fitnes-revolucija

Овде можеш да вежбаш со личен тренер, во пар или сам/а, избирајќи некоја од следниве дисциплини:

✅ Фитнес

✅ Кик-бокс

Функционален тренинг

✅ Кардио

fitnes-revolucija

Тимот на Фитнес Револуција може да се пофали со голем број на револуционерни трансформации што ги направиле кај своите вежбачи.

Имаме член кој во 2016 година тежеше 210 килограми, но со вежбање во нашиот фитнес центар под окото на искусни фитнес тренери и правилна исхрана, денес тој тежи 100 килограми. 🏆

fitnes-revolucija

Како дел од услугата на студиото се и мерењето на килажа и обем на посебни делови од телото, како и тестирање на спортските перформанси.

Еве зошто треба да го посетиш студиото на Фитнес Револуција: ⬇️

Доколку сакаш да промениш нешто во твојот начин на живот, но не знаеш од каде да почнеш или како да вежбаш – ние сме тука да ти покажеме и да те воведеме во светот на фитнесот, за да можеш промената да ја почувствуваш на своја кожа.

fitnes-revolucija

Фитнес Револуција е уште еден член на ФитКит фамилијата. 👩‍👧‍👧

Доколку сакаш и ти да бидеш дел од приказната на Фитнес Револуција, закажи си термин преку ФитКит апликацијата и посети го студиото што се наоѓа на:

👣 улицата „Волгоградска” број 2 во општината Карпош во Скопје.

fitnes-revolucija

За да бидеш во тек со сите новости на Фитнес Револуција:

📸 Следи ги на Инстаграм: @fitnesrevolucija

👍 Пиши им на Фејсбук: Фитнес Револуција

📧 Пиши им на мејл: fitnesrevolucija@gmail.com

☎️ Јави се: 077943078

 

ФитКит e апликација која ти овозможува да вежбаш кога сакаш и каде сакаш, сега и со опција за закажување сесии со лиценциран психолог. 

ФитКит е и плFitKit logoатформа со видео програми за вежбање со твоите омилени ликови. Програмите можеш да ги отклучиш со твојата ФитКит претплата, со 15 кредити, 990 денари, или преку видеотеката на MaxTV. Апликацијата е достапна на PlayStore и AppStore