Виктор од Мондано Тенис Клуб: Уживајте во сончевите денови со добра партија тенис!

mondano-tenis

Поздраво срце, полесно трошење калории, подобрување на балансот и социјалната интеракција се само дел од придобивките што ќе ги добиеш тренирајќи во Мондано Тенис Клуб. 🎾

Мондано Тенис Клуб веќе половина деценија поставува нови стандарди за тоа како треба да изгледа и да функционира еден современ тениски клуб.

mondano-tenis

Овде можеш да ги пробаш следните видови тенис:

✅ Црвен тенис (наменет за деца од 4 до 8 години)

✅ Портокалов тенис (наменет за деца од 8 до 10 години)

✅ Зелен тенис (наменет за деца постари од 11 години)

✅ Teen (наменет за тинејџерската возраст)

✅ Часови за рекреативци од сите возрасти

✅ Часови за натпреварувачи

mondano-tenis

Виктор Михајловски, сопственик на Мондано Тенис Клуб објаснува зошто овој тениски клуб се истакнува пред останатите. 

Идејата за формирање на овој клуб беше партнерска. Она што нè прави поразлични од другите се беспрекорната услуга, грижа на клиентот и забавните тренинзи. 🤩

mondano-tenis

Како дел од услугите на Мондано Тенис Клуб, можеш да си закажеш групни или приватни часови, полуприватни часови, да го изнајмиш тениското игралиште или тениска опрема.

Овој клуб е познат по големиот број на освоени турнири и високи достигнувања на интернационални трурнири, со што уште еднаш го потврдува квалитетот на својата услуга. 🏆

mondano-tenis

Тимот на Мондано Тенис Клуб ги охрабрува сите вежбачи да дојдат и да му дадат шанса на тенисот како дисциплина и да ги почувствуваат сите здравствени придобивки од играњето тенис на своја кожа. 

Закажете го вашиот пробен час и уверете се во нашата професионалност и пријатна атмосфера!⠀

mondano-tenis

Мондано Тенис Клуб е уште еден член на ФитКит фамилијата. 👩‍👧‍👧

Доколку сакаш и ти да бидеш дел од приказната на Мондано Тенис Клуб, закажи си термин преку ФитКит апликацијата и посети го студиото што се наоѓа на:

👣 улицата „Димитрие Чуповски” број 25 во општината Центар во Скопје.

mondano-tenis

За да бидеш во тек со сите новости на Мондано Тенис Клуб:

📸 Следи ги на Инстаграм: @mondanotennisclub

👍 Пиши им на Фејсбук: Mondano Tennis Club

📧 Пиши им на мејл: mondanotennisclub@gmail.com

☎️ Јави се: 075 250 425

mondano-tenis

ФитКит e апликација која ти овозможува да вежбаш кога сакаш и каде сакаш, сега и со опција за закажување сесии со лиценциран психолог. 

ФитКит е и плFitKit logoатформа со видео програми за вежбање со твоите омилени ликови. Програмите можеш да ги отклучиш со твојата ФитКит претплата, со 15 кредити, 990 денари, или преку видеотеката на MaxTV. Апликацијата е достапна на PlayStore и AppStore