Uncategorized

studio-60

Марија од Studio 60 – Правилното движење на телото започнува со нас!

Студио 60 е првото комплетно опремено STOTT PILATES®️ студио во земјава, целосно трансформирајќи го начинот на кој се изведува светски познатиот реформер пилатес тренинг. 🙌 …

Марија од Studio 60 – Правилното движење на телото започнува со нас! Повеќе

my-fit-kit

5 начини како MyFitKit апликацијата може да ти помогне да си ја зголемиш базата на клиенти

Во потрага си по креативни начини како да си го зголемиш бројот на вежбачи? 🚀 Сметаш дека имаш многу што да им понудиш на твоите …

5 начини како MyFitKit апликацијата може да ти помогне да си ја зголемиш базата на клиенти Повеќе

my-fit-kit

Топ 4 алатки што треба да ги има еден личен тренер во 2023 година

По 2 месеци изминати од новата 2023 година, сигурно имаш некоја замисла во која насока сакаш да се движи твојот фитнес бизнис. 🤔 Дали сакаш …

Топ 4 алатки што треба да ги има еден личен тренер во 2023 година Повеќе

elena-markovski

ФитКит Херој на Неделата: Елена Марковски

Го сака спортот уште од мали нозе. Пробала најразлични спортски активности, но никогаш на долг рок. Се труди да стекне навика за редовно вежбање за …

ФитКит Херој на Неделата: Елена Марковски Повеќе

Стефан Таневски

ФитКит Херој на Неделата: Стефан Таневски

Спортувањето му е навика без која не може, а огледалото негов мотив и инспирација да продолжи да вежба уште повеќе. 🙌 Запознајте го Стефан Таневски …

ФитКит Херој на Неделата: Стефан Таневски Повеќе

my-fit-kit

6 причини зошто треба да го дигитализираш твојот фитнес бизнис уште денес

Без разлика дали си нов личен тренер со еден клиент или имаш фитнес студија на повеќе локации низ земјава, сакаш да им го пружиш најдоброто …

6 причини зошто треба да го дигитализираш твојот фитнес бизнис уште денес Повеќе

my-fit-kit

Со MyFitKit до раст на твојот бренд како личен тренер, нутриционист или фитнес студио

Дали си размислувал/а колку ќе ти се олесни работата ако го автоматизираш креирањето планови за вежбање и исхрана, прогресот и комуникацијата со клиенти? 🤔 Зарем …

Со MyFitKit до раст на твојот бренд како личен тренер, нутриционист или фитнес студио Повеќе

vodic-valentajn-fitkit

Масажа или психолог – ФитКит водич за Валентајн

Да одиме на романтична вечера или да гледаме филм во кино? 🎥 Да купам некое мече со чоколадо, добро вино или парче облека? 🍷 Како …

Масажа или психолог – ФитКит водич за Валентајн Повеќе

Рената-Тодевска

ФитКит Херој на Неделата: Рената Тодевска

Таа е голема обожавателка на фудбал и стравствена навивачка на Манчестер Јунајтед. ⚽ Ја користи секоја прилика за да ги потроши калориите од јадењето благо …

ФитКит Херој на Неделата: Рената Тодевска Повеќе

fitkit

Плодна година за ФитКит и ветувачки старт за 2023: 5 настани и достигнувања со кои се гордееме

👋 Ја испративме 2022 година со многу научени лекции, нови перспективи и храбри иновации што нашите членови ги прифатија со отворени раце. Гледајќи назад, 2022 …

Плодна година за ФитКит и ветувачки старт за 2023: 5 настани и достигнувања со кои се гордееме Повеќе

Небојша Ангелов

ФитКит Херој на Неделата: Небојша Ангелов

Обожава да експериментира со најразлични спортски дисциплини, но сепак омилена активност му е масажата. Секогаш се води од мотото „Подобро да се спречи, отколку да …

ФитКит Херој на Неделата: Небојша Ангелов Повеќе

Physio-Vitality

Бојана од Physio Vitality: Научи да живееш живот без болка!

Physio Vitality е поинаков центар за физиотерапија. Ова е место каде што секој клиент добива персонализиран пристап и индивидуална поддршка за надминување на здравствените предизвици.  …

Бојана од Physio Vitality: Научи да живееш живот без болка! Повеќе

Никола Клинчаров

ФитКит Херој на Неделата: Никола Клинчаров

Ја користи секоја прилика да вежба како одличен начин за природно зголемување на лачењето на допаминот, хормонот на среќата. 🙌 Обожава да вози велосипед, да …

ФитКит Херој на Неделата: Никола Клинчаров Повеќе

Александар-Дренковски

Како да ги оствариш твоите фитнес цели во 2023 година?

Дали знаеш дека 90% од луѓето кои носат новогодишна одлука да вежбаат повеќе, се откажуваат од нејзиното реализирање по само месец дена? 😳 Дали и …

Како да ги оствариш твоите фитнес цели во 2023 година? Повеќе

vezbanje-fitkit

Зошто луѓето плаќаат членарина, а не одат да вежбаат?

Колку пати до сега ти се случило да платиш за цел месец вежбање, а да отидеш само 3-4 пати? 😳 Дали си започнал/a да вежбаш …

Зошто луѓето плаќаат членарина, а не одат да вежбаат? Повеќе

Wellcast with Josif

Како хормоните влијаат на дебелината и што можеш да направиш во врска со тоа?

Дали 2023 ја започна ветувајќи си дека ќе се избориш со својата телесна тежина? 🤔 Дали си размислувал/а дека можеби дебелеењето ти е поврзано со …

Како хормоните влијаат на дебелината и што можеш да направиш во врска со тоа? Повеќе

mygym-fitkit

Александар од MyGym: Единствен начин да го повредиш телото, е ако не го користиш!

Фитнес центарот MyGym е урбана локација со модерно уредена сала по светски терк. ✨ Ова е место каде што љубителите на бодибилдингот и рекреативците имаат …

Александар од MyGym: Единствен начин да го повредиш телото, е ако не го користиш! Повеќе