ФитКит Херој на Неделата: Дафина Андонова

дафина-андонова

Уникатна, непредвидлива и секогаш спремна за експериментирање. 👑 Личност која пие зелен чај, протеинско смути и кафе заедно и има научено повеќе од 50 деца да пливаат. 🏊

Запознајте ја 22-годишната Дафина Андонова од Скопје, нашиот ФитКит херој на неделата. 👋

дафина-андонова

Дафина го закажала првиот ФитКит тренинг во Fitness & Spa Park. Од тогаш, таа ја користи ФитКит апликацијата секојдневно.

Од сите тренинзи досега, најмногу се има пронајдено во јога и теретана. 🏋

Иако јогата ја сакам повеќе од теретана, сметам дека вежбањето во теретана е неопходно за тонирање и мускулна маса.

дафина-андонова

Дафина е уште една личност на која пандемијата ѝ помогнала да се промени на подобро:

Почнав поинтензивно да вежбам, особено јога. Добрата работа беше што можев да следам онлајн тренинзи. Иако онлајн вежбањето е многу практично, јас сум тип на човек што сакам да се спремам, да ставам слушалки и да отидам на вежбање во сала, теретана или студио.

Нејзината фитнес инспирација се голем број на жени коишто одржуваат здрав начин на живот како на пример: инструкторките по јога Лејла и Татијана и нејзините омилени Инста јога ликови @flow_yoga_journey и @juliaizyoga. 🧘

дафина-андонова

Еве како Дафина се мотивира да вежба кога не ѝ е денот:

Си велам дека ако не вежбам, на 40 години нема да бидам згодна. Навистина ме фасцинираат жени во години коишто се активни и имаат супер тело. 👩

На своите колеги од компанијата Xessable веќе им подготвила персонализирана програма за вежбање:

Им спремив на моите колеги Wellness програма за на работа. Секоја среда вежбаме по 15-20 минути после работа и еднаш во месецот одиме на Водно. Имам уште неколку работи што сакам да ги вметнам во програмата, како групни друштвени игри, ама нека се стопли прво. 🌞

дафина-андонова

За да дознаеш повеќе за Дафина:😎

👍 Додај ја за пријател на Фејсбук: Dafina Andonova

📸 Пиши ѝ на Инстаграм: @dafinandonova

🎯 Конектирај се на LinkedIn: Dafina Andonova

FitKit logo

ФитКит e апликација која ти овозможува да вежбаш кога сакаш и каде сакаш, сега и како платформа со видео програми за вежбање со твоите омилени ликови.

Програмите можеш да ги отклучиш со твојата ФитКит претплата, со 15 кредити, 990 денари, или преку видеотеката на MaxTV.

Апликацијата е достапна на PlayStore и AppStore.