Масажа или психолог – ФитКит водич за Валентајн

vodic-valentajn-fitkit

Да одиме на романтична вечера или да гледаме филм во кино? 🎥

Да купам некое мече со чоколадо, добро вино или парче облека? 🍷

Како да бидам иновативен/а овој Валентајн и да не ги повторувам истите подароци секоја година?

Овој ФитКит водич е решението на твојата дилема! 💪

Ако не знаеш што да му подариш на партнерот за Валентајн, или, пак, сакаш да се почастиш себеси, еве неколку опции што дефинитивно ќе направат ова да биде поразличен Ден на вљубените од другите. ⬇️

Зошто посета на спа центар и масажа се идеален подарок за Валентајн?

Секој кој барем еднаш пробал, знае колку една масажа и посета на спа центар може да те натера да се чувствуваш како препороден/а. 😇

Зошто да не си дозволите врвно опуштање на сите ваши сетила заедно со личноста што ја сакате?

Оваа заедничко искуство е одличен начин да се поврзете со партнерот и да му покажете колку ви значи.🧡

Чоколадото ќе се изеде, виното ќе се испие, облеката ќе се искине, но убавиот провод во спа центар, ретко се заборава.

Каде да закажам масажа и спа уживање? 💆

Отвори ја ФитКит апликацијата и резервирај активност на некоја од следниве локации:

Спа уживање и/ли традиционална тајландска масажа во Sky Wellness 

Утринска спа сесија и/ли масажа со ароматична свеќа во Spa Park

Претпладневна спа сесија и/ли акупресура во Synergy

Чоко доживување третман за парови или Никој како мене масажа во Карпино

Спа уживање и/ли релакс масажа во Play Fit Move Wellness

Кафе пилинг и/ли масажа со пена во Chivа Spa & Fitness Limak 

Винска терапија во Garden Spa

Спа уживање во Хотел Солун

Спа уживање во Bushi Resort

Релакс масажа во Аквамарин Меди Велнес

Шведска масажа во Dokowski Spa

Јумеихо техника и/ли парцијална масажа во Palestra

Mадеротерапија на лице во Позитива

Масажа инфрацрвена ламба или вендузи во Kinezika

Анти-стрес масажа во Bodyform

Релакс масажа во Physiovitality

Чоколадна масажа во Хотел Русија

Анти-стрес масажа во Flower of Life

Масажа на цело тело во Центарот за болка, корекција и рехабилитација

Масажа со врели камења во Aseana Royal Spa

Медицинска масажа на цело тело во My Physio

Киропрактика екстензија во Давор масажа

Релакс масажа во Atelas

Релакс масажа во Venus Beauty

Масажа + топло пакување во Физиотерапија Благица

Зошто посета на психолог е идеален подарок за Валентајн?

Сесијата кај психолог е како емоционално џакузи. Додека посета на спа центри и масажа е нега на телото, одењето на психолог е нега за својата душа и ментално здравје. 🧠

Има ли подобар начин за зацврстување и продлабочување на односот со партнерот од заедничкото одење на психолог? 

Како да најдеш лиценцирани психолози што нудат онлајн и/ли сесии во живо?

ФитКит ти го олеснува пристапот до лиценцирани психолози.

Во соработка со мобилната апликација Разговор.мк, имаме нова опција како дел од нашата апликација – закажување (онлајн или во живо) сесија со лиценциран психолог по твој избор. 📞

Отвори ја ФитКит апликацијата, најди ја категоријата Ментално Здравје, разгледај ги сите психолози и дознај повеќе за нивиот пристап и искуство. 

⬇️ А потоа, избери го најсоодветниот психолог за тебе и твојот партнер/ка:

Искра Тренчевска Ивановска

Јасмина Јонуз

Розалија Секулоска

Сања Бојковска-Ѓорѓевиќ

Елена Кабранова

Верица Бакулеска

Ивица Павлов

Маргарита Николовска

Миа Костовска

Јулија Дуева

Анастасија Георгиевска

Марија Иваноска

Наташа Ивановска

Марија Чурукоска

Јасмина Михаиловска

Благица Ваниќ

Атанас Иваноски

Павел Белојани

Златка Петреска

Светлана Јовевска

Билјана Стојановска

Марија Грубор

Ивана Николовска Илиоска

Цветанка Бурзевска

Сања Јованоска

Елена Кузмановска

Марија Трајковски

Сања Јовановска

Анѓела Богдановска

Благородна Димова

Ивана Ѓоргиевска

Фросина Илијевска

Абдула Тачи

Ана Стојановска

Ивана Велевска

Александра Стефановска

Драгица Стаменковиќ

Виолета Илиоска

Ивона Анѓелкоски

Огнен Велевски

Анџела Нонковски

Билјана Пешева

Те охрабруваме да размислуваш out-of-the-box

Се надеваме дека овој ФитКит водич за Валентајн ќе те мотивира годинава да експериментираш со нови идеи за подарок. 

Без разлика дали ќе се одлучиш за спа релаксација, масажа и/ли разговор со психолог, ти гарантираме дека ти и твојот партнер ќе имате Ден на вљубените што дефинитивно ќе ви се врежи во сеќавање! 💪

ФитКит e апликација која ти овозможува да вежбаш кога сакаш и каде сакаш, сега и со опција за закажување сесии со лиценциран психолог. 

ФитКит е и плFitKit logoатформа со видео програми за вежбање со твоите омилени ликови. Програмите можеш да ги отклучиш со твојата ФитКит претплата, со 15 кредити, 990 денари, или преку видеотеката на MaxTV. Апликацијата е достапна на PlayStore и AppStore