vezbanje-firma

Корпоративен фитнес: Tрошок или бенефит што ја зголемува продуктивноста кај вработените?

Колку често вашите вработени земаат слободен ден поради болест?  Колку често ви се пожалиле дека дошле на работа, иако не се чувствуваат добро? 🤒 Во …

Корпоративен фитнес: Tрошок или бенефит што ја зголемува продуктивноста кај вработените? Повеќе

dimitar-radevski

ФитКит Херој на Неделата: Димитар Радевски

За него вежбањето претставува едноставна, бесплатна и научно докажана активност што води до животна трансформација и подобра верзија од нас којашто ќе изобилува со енергија, …

ФитКит Херој на Неделата: Димитар Радевски Повеќе

vezbanje-spetemvri

10 начини како да се мотивираш да се вратиш на вежбање од септември

Септември е!  Твоите изговори дека летно време не се вежба, веќе паѓаат во вода. 😳 Ако правеше летна пауза од вежбање, овие начини ќе ти …

10 начини како да се мотивираш да се вратиш на вежбање од септември Повеќе

mondano-tenis

Виктор од Мондано Тенис Клуб: Уживајте во сончевите денови со добра партија тенис!

Поздраво срце, полесно трошење калории, подобрување на балансот и социјалната интеракција се само дел од придобивките што ќе ги добиеш тренирајќи во Мондано Тенис Клуб. …

Виктор од Мондано Тенис Клуб: Уживајте во сончевите денови со добра партија тенис! Повеќе

bezbednost-hrana

Колку е квалитетна храната што ја јадеш секојдневно?

Дали некогаш си размислувал/а што се случува со храната пред да стигне на полиците во супермаркетот? 🥕 Како правилно да ја чуваш храната и дали …

Колку е квалитетна храната што ја јадеш секојдневно? Повеќе

delfy-spirit

Катерина од Delfy Spirit: Јогата е пат на еволуција на личноста

Речиси цела деценија, јога студиото Delfy Spirit им помага на своите јога практиканти да ги почувствуваат сите физички и ментални придобивки од јогата на своја …

Катерина од Delfy Spirit: Јогата е пат на еволуција на личноста Повеќе

visa-fit-kit

Вежбај и заштеди до септември: Топ 5 начини како

Дали некогаш ти се случило да паузираш од вежбање, затоа што членарината ти била прескапа? 🤔 Дали си размислувал/а за алтернативи за вежбање, пријателски расположени …

Вежбај и заштеди до септември: Топ 5 начини како Повеќе

vezbanje-leto

10 начини како да се мотивираш да вежбаш при високи температури

Колку често оваа лето си не си се појавил/а или си откажал/а вежбање бидејќи надвор е 40 степени? 🥵 Дали си даваш изговори од типот …

10 начини како да се мотивираш да вежбаш при високи температури Повеќе

kristijan-mladenov

ФитКит Херој на Неделата: Кристијан Младенов

Вежба за да ја задржи тензијата во мускулите, моменталната телесна тежина и форма на тело.  Најдобрите тренинзи што ги имал биле за време на пандемијата …

ФитКит Херој на Неделата: Кристијан Младенов Повеќе

fitnes-revolucija

Давид од Фитнес Револуција: Тука сме за да ти помогнеме да го промениш својот живот

Ако бараш квалитетна тренинг програма предводена од професионални тренери, фитнес студиото на Фитнес Револуција е местото на кое што треба да му дадеш шанса. 💯 …

Давид од Фитнес Револуција: Тука сме за да ти помогнеме да го промениш својот живот Повеќе

blagica-damevska

ФитКит Херој на Неделата: Благица Дамевска

Обожава пешачење, затоа што може да го исклучи светот преку слушалки и да ја реши глобалната криза додека пешачи. 🤭 Запознајте ја Благица Дамевска, нашиот …

ФитКит Херој на Неделата: Благица Дамевска Повеќе

stojan-stamkov

ФитКит Херој на Неделата: Стојан Стамков

Фитнесот му служи како филтер за негативната енергија, а истовремено и го исполнува со позитивност, го прави подобар човек и му помага за дополнителна мотивација, …

ФитКит Херој на Неделата: Стојан Стамков Повеќе

body-art

Ангела од БодиАрт: Имаме клиенти кои за помалку од година ослабеле до 20 килограми

Дали сакаш да пробаш иновативен и ефикасен тренинг што ќе ти заштеди на време? ⏱️ Тимот на фитнес студиото БодиАрт ќе ти помогне во тоа! …

Ангела од БодиАрт: Имаме клиенти кои за помалку од година ослабеле до 20 килограми Повеќе

visa-fit-kit

Имаш VISA Premium или Gold картичка? Еве како да заштедиш на вежбање

Сите знаеме колку вежбањето е добро за менталното и физичко здравје. Но, дали има начин оваа активност да биде добра и за твојот паричник? 💰 …

Имаш VISA Premium или Gold картичка? Еве како да заштедиш на вежбање Повеќе