Куманово СПА

Куманово СПА

Куманово СПА е модерен мултифункционален објект изграден по најнови стандарди, со луксузна и интимна атмосфера, што вклучува врвни третмани на лице и тело, по пристапни цени, како и масажа, сауна, парна бања и џакузи.

Куманово СПА е познато по бањата е исполнета со познатата кумановска термо-минерална вода чии лековити својства се надалеку познати. Оваа термална вода по квалитетот е на второ место во Европа, веднаш по познатите Карлови Вари.

Водата е погодна за лекување на заболувања на нервниот (неврози, несоници, психички и нервни исцрпености) и дигестивниот (гастрит, проблеми со бубрези, чир на дванаестпалачно црево, хронично воспаление на дебелото црево) систем, како и за лекување на гинеколошки проблеми, егземи и разни дерматити.

Contact info

Activities