ФитКит Херој на Неделата: Јована Гаврилова

fitkit-heroj
fitkit-heroj

Позитивна, амбициозна и секогаш подготвена за акција. Најсреќна e кога прави нешто добро за нејзиното тело и дух. 💪

Запознајте ја 27-годишната Јована Гаврилова од Кочани, нашиот ФитКит херој на неделата. 👋

Со почетокот на пандемијата, Јована ја замени теретаната со вежбање од дома со нејзините омилени фитнес инструктори, па може да се пофали со одлични резултати. Навистина ѝ се допаѓа флексибилноста и удобноста што ја носи вежбањето од дома.

Фитнес идол и инспирација ѝ е Софија Манчева, а омилени тренинзи се сите активности што се забавни: 😎

Преферирам HIIT, кардио и пилатес програми, бидејќи нудат вежби кои ги таргетираат сите битни мускули од телото, вежби кои пред се се забавни и интересни.

А некогаш кога ја мрзи да стане од кауч, еве како се мотивира да вежба:

Си велам: “Што се 30 минути? Ќе ги искролаш на Instagram, а не можеш да повежбаш. No, No! Ајде загревај се!” 😂

fitkit-heroj

Како вработена во компанијата SoPro, Јована вели дека вежбањето може многу да ти ја зголеми продуктивноста и перформансите на работа.

Вежбањето може само да не направи дополнително среќни и да ни даде многу повеќе енергија и елан во денот. Ова е навика која секој од нас мора да ја вклучи во секојдневниот живот. ФитКит апликацијата може многу да помогне во оваа цел со тоа што ти овозможува брз пристап и огромен избор на програми за вежбање и релаксација.

Затоа, Јована смета дека е многу битен фактор кога една компанија инвестира и се грижи за здравјето на своите вработени, и тоа вработените го гледаат и уважуваат. 🙌

За да дознаеш повеќе за Јована:

📸 Пиши ѝ на Инстаграм: @jovana.gavrilova

👍 Додај ја за пријател на Фејсбук: Jovana Gavrilova

🎯 Конектирај се на LinkedIn: Jovana Gavrilova

ФитКит e апликација која ти овозможува да вежбаш кога сакаш и каде сакаш, сега и како платформа со видео програми за вежбање со твоите омилени ликови.

Програмите можеш да ги отклучиш со твојата ФитКит претплата, со 15 кредити, 990 денари, или преку видеотеката на MaxTV.

Апликацијата е достапна на PlayStore и AppStore.