ФитКит Херој на Неделата: Рената Тодевска

Рената-Тодевска

Таа е голема обожавателка на фудбал и стравствена навивачка на Манчестер Јунајтед. ⚽ Ја користи секоја прилика за да ги потроши калориите од јадењето благо и кифличките на мајка ѝ. 

Запознајте ја Рената Тодевска од Пробиштип, нашиот ФитКит херој на неделата. 👋

renata-todevska

Причината поради која што вежбам е да си ја оддржувам посакуваната телесна тежина со тоа што ќе бидам физички активна, а воедно ќе си го подобрам и здравствениот живот бидејќи мојата професија налага седење 8 часа во текот на денот. Преферирам вежбање сама или во група со тренер кој ќе ме надгледува и насочува како правилно да ги правам вежбите.

Најчесто вежба со тегчиња со помала тежина и ластик за отпор

renata-todevska

Првата активност што ја закажала преку ФитКит е аеробик, бидејќи сакала да проба нешто ново. Сепак, нејзината лојалност останува кон пилатесот. ✨

Омилена активност ѝ е динамичен пилатес, затоа што е моќна комбинација од кардио и вежби за истегнување.

Во домашни услови најчесто вежбам пилатес, посетувајќи онлајн часови преку ФитКит апликацијата. Понекогаш посетувам и јога часови, а скоро секој ден пешачам околу 5 километри. 👣

renata-todevska

Најмногу ja инспирират Инстаграм инфлуенсерите кои тренираат, мотивираат и даваат совети за вежбање и исхрана. 🙌

Рената работи како Senior Software Engineer во компанијата Damilah.

ФитКит апликацијата како дел од бенефитите за вработени, ѝ помага да има повеќе енергија и фокус на работното место. 

Многу мои поранешни и сегашни колеги и колешки ја користат апликацијата за закажување на разновидни активности. Сметам дека на овој начин, тие чувствуваат како компанијата се грижи за нивното физичко и ментално здравје и вложува во истото. ФитКит ти дава опција да пробаш најразлични физички активности и сигурно во некоја ќе се пронајдеш. Повеќето од тренинзите можат да се пробат и во домашни услови. 🏠

renata-todevska

За да дознаеш повеќе за Рената:😎

👍 Додај ја за пријател на Фејсбук: Renata Todevska

📸 Пиши ѝ на Инстаграм: @todevskarenata

🎯 Конектирај се на LinkedIn: Renata Todevska

ФитКит e апликација која ти овозможува да вежбаш кога сакаш и каде сакаш, сега и со опција за закажување сесии со лиценциран психолог. 

ФитКит е и плFitKit logoатформа со видео програми за вежбање со твоите омилени ликови. Програмите можеш да ги отклучиш со твојата ФитКит претплата, со 15 кредити, 990 денари, или преку видеотеката на MaxTV. Апликацијата е достапна на PlayStore и AppStore