FitKit Pixel

Луѓето се чудат дека јадам по 15 јајца на ден, но не планирам да ги откажам!

ФитКит инспирација: Горан Тромбев од Битола Се занимава со бодибилдинг 11 години и јаде по 15 јајца дневно. Сè, ама обичен не! Запознајте ја нашата ФитКит инспирација на неделата — 25 годишниот Горан Тромбев од Битола. Горан работи во фитнес центарот ФИТ — АЛФА Битола и е свежо дипломиран Нутрицонист. Неговата опседнатост со здрава храна е за пофалба.🙌 Најчесто луѓето […]

Повеќе

Евгенија од Скопје: Престанав да бројам колку серии изгледав, ама не престанав да вежбам!

ФитКит инспирација: Евгенија Ризова од Скопје Активна, незапирлива и супер кул, нашата следна ФитКит инспирација, 19-годишната Евгенија Ризова од Скопје (Евги) не дозволи пандемијата да и ја наруши фитнес рутината. Затоа реши да возврати онака како што најдобро умее: Ми беше многу лесно да се прилагодам на новите услови! Со оглед на тоа што имав многу […]

Повеќе

,,Најди луѓе што те мотивираат и постојано дружи се со нив”

ФитКит инспирација: Бобан Панзевски од Куманово Упорен, амбициозен и секогаш подготвен за акција. Ова најдобро го опишува нашиот Бобан Панзевски (Боби) од Куманово — ФитКит инспирација за оваа недела. Иако пандемијата му ја разниша фитнес рутината и мораше да се откаже од HIIT тренинзите кои што беа вистинска адреналинска бомба за него, Боби бргу се адаптираше на новото […]

Повеќе

Надмини го стравот од вежбање и спорт

Спортистите не само што се ослободуваат од стравот, туку и го контролираат за да им помогне да успеат. Ова може да им звучи чудно на некои читатели, но мислам дека ќе сфатите ако го погледнеме стравот одблизу. Стравот е чувство што поттикнува ослободување на поголема количина адреналин во крвотокот. За да се заштитиме, се активира […]

Повеќе