Fitkit

Саљамовска Сања

ФитКит Херој на Неделата: Сања Саљамовска

Средбата со пилатесот била љубов на прв поглед. До ден денес, ова е нејзината омилена дисциплина, бидејќи не само што ѝ овозможува одлична физичка активност, […]

ФитКит Херој на Неделата: Сања Саљамовска Read more

disruphr-fitkit

FitKit беше дел од DisruptHR 2.0 – Eве како си поминавме

Споделување иновативни искуства за подобрување на благосостојбата на вработените, разменување на идеи, многу вмрежување и плодна почва за потенцијални соработки. Вака си поминавме на второто

FitKit беше дел од DisruptHR 2.0 – Eве како си поминавме Read more

6 начини како да им помогнете на Вашите работени да си ја зголемат својата продуктивност

Еден вработен може да биде продуктивен само ако се наоѓа во добра физичка и ментална состојба. 💯 И тоа е императив за современите компании. Тие

6 начини како да им помогнете на Вашите работени да си ја зголемат својата продуктивност Read more

blagosostojba-vraboteni

Зошто инвестирањето во физичката и ментална добросостојба на вработените е уште поважно во 2024та година?

Дали знаеш дека компаниите што имаат активни велнес програми, го намалуваат ризикот дека нивните вработени ќе си заминат за 57%? 🤯 Овие бројки многу јасно

Зошто инвестирањето во физичката и ментална добросостојба на вработените е уште поважно во 2024та година? Read more

4 причини зошто треба да воведете велнес апликација како компаниски бенефит уште денес

Како вработени, често жонглираме со бројни одговорности, подложени сме на стресни ситуации и крајни рокови. Во овој динамичен бизнис свет, често и забораваме да се

4 причини зошто треба да воведете велнес апликација како компаниски бенефит уште денес Read more

ФитКит се закити со признание за финансиска стабилност и кредибилитет

Ја заокружуваме годинава со уште еден во низата успеси – сертификат А+ за бонитет како значајно признание за финансиската стабилност и кредибилитет на компанијата. 🎉

ФитКит се закити со признание за финансиска стабилност и кредибилитет Read more

ecommerce

Како си поминавме на 6-тата регионална конференција за е-трговија?

Тимот на ФитКит апликацијата беше дел од 6-тата регионална конференција за е-трговија насловена како: Redefining E-Commerce: A(I) New Era, во организација на Асоцијација за е-трговија

Како си поминавме на 6-тата регионална конференција за е-трговија? Read more

vezbanje-firma

Корпоративен фитнес: Tрошок или бенефит што ја зголемува продуктивноста кај вработените?

Колку често вашите вработени земаат слободен ден поради болест?  Колку често ви се пожалиле дека дошле на работа, иако не се чувствуваат добро? 🤒 Во

Корпоративен фитнес: Tрошок или бенефит што ја зголемува продуктивноста кај вработените? Read more

body-art

Ангела од БодиАрт: Имаме клиенти кои за помалку од година ослабеле до 20 килограми

Дали сакаш да пробаш иновативен и ефикасен тренинг што ќе ти заштеди на време? ⏱️ Тимот на фитнес студиото БодиАрт ќе ти помогне во тоа!

Ангела од БодиАрт: Имаме клиенти кои за помалку од година ослабеле до 20 килограми Read more

fit-kit-pretplata

М или L претплата: Како да го избереш ФитКит пакетот што ти одговара најмногу?

Ако вежбаш редовно или постојано сакаш да експериментираш со дисциплини, користењето на месечни фитнес пакети е дефинитивно исплатлива опција за тебе. Но, како да знаеш

М или L претплата: Како да го избереш ФитКит пакетот што ти одговара најмногу? Read more

Hristina Karagjirova

ФитКит Херој на Неделата: Христина Караѓирова

Ја започнала својата фитнес авантура за да ја регулира телесната тежина и да си го подобри изгледот. Сепак, набрзо сфатила дека вежбањето е многу повеќе

ФитКит Херој на Неделата: Христина Караѓирова Read more

visa vs fitkit

Кампања на VISA и ФитКит: 500 денари попуст за купување претплата со VISA Premium и VISA Gold картичките

ФитКит, првата фитнес мобилна апликација во Македонија во соработка со платежниот гигант VISA, започнува кампања за промоција на активниот начин на живот.  Кампањата во фокус

Кампања на VISA и ФитКит: 500 денари попуст за купување претплата со VISA Premium и VISA Gold картичките Read more

е-commerce awards

ФитКит со освоено 2ро место на Ecommerce Awards 2022!

Апликацијата ФитКит го освои 2рото место во категоријата Е-продавница за модни додатоци, убавина, здравје и нега на годината на изборот за најдобрите во македонската е-трговија

ФитКит со освоено 2ро место на Ecommerce Awards 2022! Read more

Рената-Тодевска

ФитКит Херој на Неделата: Рената Тодевска

Таа е голема обожавателка на фудбал и стравствена навивачка на Манчестер Јунајтед. ⚽ Ја користи секоја прилика за да ги потроши калориите од јадењето благо

ФитКит Херој на Неделата: Рената Тодевска Read more

fitkit

Плодна година за ФитКит и ветувачки старт за 2023: 5 настани и достигнувања со кои се гордееме

👋 Ја испративме 2022 година со многу научени лекции, нови перспективи и храбри иновации што нашите членови ги прифатија со отворени раце. Гледајќи назад, 2022

Плодна година за ФитКит и ветувачки старт за 2023: 5 настани и достигнувања со кои се гордееме Read more

Небојша Ангелов

ФитКит Херој на Неделата: Небојша Ангелов

Обожава да експериментира со најразлични спортски дисциплини, но сепак омилена активност му е масажата. Секогаш се води од мотото „Подобро да се спречи, отколку да

ФитКит Херој на Неделата: Небојша Ангелов Read more

Physio-Vitality

Бојана од Physio Vitality: Научи да живееш живот без болка!

Physio Vitality е поинаков центар за физиотерапија. Ова е место каде што секој клиент добива персонализиран пристап и индивидуална поддршка за надминување на здравствените предизвици. 

Бојана од Physio Vitality: Научи да живееш живот без болка! Read more

Никола Клинчаров

ФитКит Херој на Неделата: Никола Клинчаров

Ја користи секоја прилика да вежба како одличен начин за природно зголемување на лачењето на допаминот, хормонот на среќата. 🙌 Обожава да вози велосипед, да

ФитКит Херој на Неделата: Никола Клинчаров Read more

Александар-Дренковски

Како да ги оствариш твоите фитнес цели во 2023 година?

Дали знаеш дека 90% од луѓето кои носат новогодишна одлука да вежбаат повеќе, се откажуваат од нејзиното реализирање по само месец дена? 😳 Дали и

Како да ги оствариш твоите фитнес цели во 2023 година? Read more

mygym-fitkit

Александар од MyGym: Единствен начин да го повредиш телото, е ако не го користиш!

Фитнес центарот MyGym е урбана локација со модерно уредена сала по светски терк. ✨ Ова е место каде што љубителите на бодибилдингот и рекреативците имаат

Александар од MyGym: Единствен начин да го повредиш телото, е ако не го користиш! Read more

Ирина Тростјанска

Како да видиш која фитнес дисциплина најмногу ти одговара на твојот начин на живот?

Си ветуваш дека од новата 2023 година конечно ќе стартуваш со вежбање, но не знаеш од каде да почнеш? 🤔 Која фитнес дисциплина би ти

Како да видиш која фитнес дисциплина најмногу ти одговара на твојот начин на живот? Read more

FitKit_HEROJ_Кристина-Михајловска

ФитКит Херој на Неделата: Кристина Михајловска

Самата себе се инспирира да вежба, предводена од желбата да се чувствува поздраво и поубаво во сопственото тело. А кога е физички активна, нејзината креативност

ФитКит Херој на Неделата: Кристина Михајловска Read more

ментално-здравје-фиткит

11 начини како разговорот со психолог ќе ти го подобри менталното здравје (покрај вежбањето)

Имаш ли често денови кога се чувствуваш анксиозно, депресивно? 😔 Не ти се станува од кревет, иако веќе си резервирал/а тренинг? Постојано си под стрес

11 начини како разговорот со психолог ќе ти го подобри менталното здравје (покрај вежбањето) Read more