Фиткит Инспирација

filip-makraduli

ФитКит Херој на Неделата: Филип Макрадули

Авантуристички дух, амбициозен, професионалец и личност која што постојано наоѓа начини како да го интегрира вежбањето во секојдневниот живот. 💪 Запознајте го Филип Макрадули од …

ФитКит Херој на Неделата: Филип Макрадули Повеќе

Симона Милковска Јованович

ФитКит Херој на Неделата: Симона Милковска Јовановиќ

Секогаш насмеана, спремна да помогне на секого и отворена за нови предизвици. Личност што живее според мотото: Ако луѓето околу мене се среќни и задоволни, …

ФитКит Херој на Неделата: Симона Милковска Јовановиќ Повеќе

sergej-georgiev-joga-meditacija

Зошто јога и медитација се моќна комбинација што ќе ти го промени животот?

Дали имаш предрасуди кон јогата и медитацијата? Дали сметаш дека тие се губење на време? Сергеј Георгиев, учител по јога и медитација ќе ти го …

Зошто јога и медитација се моќна комбинација што ќе ти го промени животот? Повеќе

katerina-angeliovska-meditacija

Како да почнeш со медитација и како да знаш дали има ефект?

Ако некогаш си пробал/а медитација, сигурно знаеш колку неколку минути медитирање целосно те рестартираат. Ако не си пробал/а, а имаш желба да почнеш со медитација, …

Како да почнeш со медитација и како да знаш дали има ефект? Повеќе

александар-ристевски

ФитКит Херој на Неделата: Александар Ристевски

Љубител на пливањето, доброто вежбање во теретана и личност којашто не признава изговори. 💪 Запознајте го Александар Ристевски од Битола, нашиот ФитКит херој на неделата.👋 …

ФитКит Херој на Неделата: Александар Ристевски Повеќе

Симона Коруновска

9 начини како исхраната влијае врз менталното здравје

Дали знаеш дека она што го јадеш влијае врз начинот на кој што размислуваш? Дали ти се случило секогаш кога си под стрес да бараш …

9 начини како исхраната влијае врз менталното здравје Повеќе