FitKit Pixel

5 лесни вежби што може да ги правиш за време на паузата за ручек

Photo credits: @austindistel Ако често се наоѓаш во ситуација кога по ручек не можеш да работиш со истиот фокус, енергија и елан како пред оброкот, тогаш овој блог пост е за тебе! По месеци поминати во работа од дома, седење на столчиња што не се соодветни за твојот ‘рбет или излежување на каучот и гледање […]

Повеќе

Сања од Сонриса: Еден час вежбање во денот (макар и онлајн) те прави посреќен!

Онлајн часови по салса, регетон, зумба е начинот на кој што Сања Матеева од танцовиот клуб Сонриса веќе месец дена ги одржува своите вежбачи во топ форма. 💪 -Се плашев дали вежбачите ќе можат убаво да се извежбаат и дали ќе се чувствуваат исто како во сала. Но, тие се прилагодија одлично. Прв најголем предизвик […]

Повеќе

Марија и Јелена од Pilates Point: Предноста на онлајн вежбањето е што немаш простор за изговори!

Енергичните Марија и Јелена од Pilates Point студиото веќе месец дена организираат онлајн тренинзи по активен пилатес. Часовите ги одржуваат преку YouТube платформата како најпристапна, едноставна за користење и веќе позната апликација за нивните вежбачки. Онлајн вежбањето има многу предности зашто немаш повеќе изговори зошто не си успеал да стигнеш на тренинг, велат Марија и […]

Повеќе

Ивана од PowerHouse Pilates: Без разлика од каде тренираш, целта на вежбањето е иста!

-Tреба да си креативен и да го задржиш темпото и квалитетот на тренинзите без користење на реквизитите што се користат во сала, вели Ивана Каратукова, инструктор во PowerHouse Pilates. Таа пред месец дена се запознала со виртуелниот свет на онлајн вежбањето кога почнала со одржување тренинзи по Power Pilates преку платформата Zoom. -Zoom има супер […]

Повеќе

Елисавета од Битола: Не е важно од каде ќе вежбаш, туку квалитетот на тренингот!

Незапирлива и секогаш подготвена за акција — запознај ја Елисавета Димовска, фитнес инструктор во битолскиот Universal O2 Fitness Center. Со онлајн Crossfit и високо интензивни (HIIT) тренинзи започнала пред повеќе од месец дена користејќи ја платформата Zoom поради нејзината практичност и едноставно сетирање на тренинг. Ги охрабрува своите колеги да го следат нејзиниот пример. 🙌 -Моите колеги […]

Повеќе

Каков тип на #СедиДома вежбач си?

Photo credits: Paolo Nicolello@paul_nic Седењето дома сигурно ти паѓа тешко особено ако си бил тип на вежбач чија секојдевна рутина се состоела од интензивна физичка активност и многу потрошени калории. Сепак, со оглед на ситуацијата, секој од нас на свој начин си ги прилагодува своите навики за вежбање. Затоа, ти издвоивме неколку типа на вежбачи […]

Повеќе

Работам од дома = вежбам од дома!

GMB Monkey@gmb Дел од компаниите ги испратија вработените да работат од дома, но што е со оние активности што ги правевме надвор, а сега немаме каде? Ако си се навикнал да вежбаш три пати неделно, а сега теретаната ти е затворена, најлесно е да си даваш изговори, зошто не можеш да вежбаш. Фитнес центрите не […]

Повеќе

Како да останеш фит кога центрите за вежбање не се опција?

JESHOOTS.COM@jeshoots Кога вежбањето во некој од фитнес центрите не е опција, не значи дека треба да седиш дома и да елиминираш секаква физичка активност затоа што калориите нема да се согорат сами по себе. Еве неколку идеи кои што ќе ти помогнат да останеш фит се додека повторно не се вратиш на твојата редовна фитнес […]

Повеќе