Fitkittip

novi-fitkit-uslugi

Ново во FitKit: Дојди на јавање, картинг, куглање, искачување планини!

Јавање, картинг, куглање, искачување планини, off-road тури се само дел од нашите нови активности што за прв пат ги воведуваме на нашата платформа, а гарантираме […]

Ново во FitKit: Дојди на јавање, картинг, куглање, искачување планини! Повеќе

4 причини зошто треба да воведете велнес апликација како компаниски бенефит уште денес

Како вработени, често жонглираме со бројни одговорности, подложени сме на стресни ситуации и крајни рокови. Во овој динамичен бизнис свет, често и забораваме да се

4 причини зошто треба да воведете велнес апликација како компаниски бенефит уште денес Повеќе

Менталното здравје на вработените е клучно за успехот на вашата компанија: Да или не?

Во динамичниот свет на бизнисот, успехот на една компанија се мери според нејзините приходи, растот и доминацијата на пазарот. Сепак, овде има еден клучен фактор

Менталното здравје на вработените е клучно за успехот на вашата компанија: Да или не? Повеќе

visa-fit-kit

Вежбај и заштеди до септември: Топ 5 начини како

Дали некогаш ти се случило да паузираш од вежбање, затоа што членарината ти била прескапа? 🤔 Дали си размислувал/а за алтернативи за вежбање, пријателски расположени

Вежбај и заштеди до септември: Топ 5 начини како Повеќе

fit-kit-pretplata

М или L претплата: Како да го избереш ФитКит пакетот што ти одговара најмногу?

Ако вежбаш редовно или постојано сакаш да експериментираш со дисциплини, користењето на месечни фитнес пакети е дефинитивно исплатлива опција за тебе. Но, како да знаеш

М или L претплата: Како да го избереш ФитКит пакетот што ти одговара најмногу? Повеќе

podobro-mentalno-zdravje-fitkit

3 начини како ФитКит ти помага да го подобриш твоето ментално здравје

Дали и на кој начин вложуваш во твоето ментално здравје? 🧠 Дали грижата за твоето ментално здравје ти е исто толку важна како и грижата

3 начини како ФитКит ти помага да го подобриш твоето ментално здравје Повеќе

vodic-valentajn-fitkit

Масажа или психолог – ФитКит водич за Валентајн

Да одиме на романтична вечера или да гледаме филм во кино? 🎥 Да купам некое мече со чоколадо, добро вино или парче облека? 🍷 Како

Масажа или психолог – ФитКит водич за Валентајн Повеќе

Колку време треба да вежбам за да имам видливи резултати?

https://www.facebook.com/MarioFitnet Ако редовно вежбаш, но се уште не можеш да забележиш видливи резултати, можеби е време да се преиспиташ зошто е тоа така? 🤔 Дали

Колку време треба да вежбам за да имам видливи резултати? Повеќе

6 лесни начини како да си ги задржиш вежбачите

Photo: FierceFitnessSkopje on Facebook Дали твоите вежбачи “пропаднаа во земја” со почетокот на пандемијата? 😤 Дали се уште истите луѓе ти доаѓаат на часови без разлика

6 лесни начини како да си ги задржиш вежбачите Повеќе

5 лесни начини како да си го следиш фитнес прогресот

Кога тренираш за маратон, следењето на кондицијата е едноставно — мериш за колку време си истрчал одредена далечина и дали со текот на времето си станал подобар/ра

5 лесни начини како да си го следиш фитнес прогресот Повеќе

За или против ангажирање личен тренер: Како да избереш што е најдобро за тебе?

Photo credits: Victor Freitas Дали некогаш ти се случило да одиш да вежбаш, некоја справа да ти падне во очи ама појма немаш како да ја

За или против ангажирање личен тренер: Како да избереш што е најдобро за тебе? Повеќе

Како да се справиш со најчестите поплаки во твоето студио?

voPhoto credits: https://unsplash.com/@sulemakaroglu Не сите вежбачи ќе си заминат среќни по тренинг. Некои ќе се наполнат со позитивна енергија, а други ќе шират критики за

Како да се справиш со најчестите поплаки во твоето студио? Повеќе

Што најмногу ги нервира вежбачите во теретана или студио?

Иако салата за вежбање треба да биде место каде што се полниме со енергија и на кратко бегаме од реалноста, често има работи или луѓе

Што најмногу ги нервира вежбачите во теретана или студио? Повеќе

Водење на фитнес центар за време на пандемија: Како да успееш во вакви неизвесни времиња?

Oд најмали бизниси до големи корпорации, пандемијата негативно се одрази врз секоја индустрија. Ти не си исклучок. 😳 Сигурни сме дека твоето лидерство како тренер

Водење на фитнес центар за време на пандемија: Како да успееш во вакви неизвесни времиња? Повеќе

Зошто се важни онлајн препораките од вежбачите и како да ги добиеш?

Пред еден вежбач да почне да тренира во ново фитнес студио, голема е веројатноста дека ќе истражи се што пишува за студиото на интернет или

Зошто се важни онлајн препораките од вежбачите и како да ги добиеш? Повеќе

Зошто секој тренер треба да има фитнес блог и како да го сториш тоа?

Photo credits: NordWood Themes Ако порано фитнес тренер сакал/a да ги соопшти своите идеи пред пошироката публика, морал/a да се појави на телевизија или радио или

Зошто секој тренер треба да има фитнес блог и како да го сториш тоа? Повеќе

Пилатес или аеробик: Како се појавиле и зошто треба да ги пробаш?

Photo credits: @olly Ако се уште се двоумиш која активност да почнеш да ја вежбаш — Аеробик или Пилатес, овој текст може да ти го даде одговорот. 👇

Пилатес или аеробик: Како се појавиле и зошто треба да ги пробаш? Повеќе

5 чекори како да креираш систем во кој вежбачите остануваат

Geert Pieters@shotsbywolf Во текстот од минатата недела позборувавме за причините поради кои членовите и вежбачите остануваат или си одат и направивме опсервација на трите различни

5 чекори како да креираш систем во кој вежбачите остануваат Повеќе

Очекувањата на твоите членови и вежбачи се сменија. Еве што треба да направиш.

Малку е тврдењето “многу се сменија работите во фитнес индустријата оваа година”. Колку и да ти се крева косата кога ќе слушнеш “новото нормално”, сепак

Очекувањата на твоите членови и вежбачи се сменија. Еве што треба да направиш. Повеќе

Неколку идеи што ќе те убедат да почнеш да вежбаш во природа

Photo credits: Matthew LeJune Ако често вежбаш во природа, сигурно си почувствувал/а како рекреацијата во природа ти го буди оптимизмот и ти ја зајакнува волјата. 💪

Неколку идеи што ќе те убедат да почнеш да вежбаш во природа Повеќе