Fitnessmotivation

ivana-paskoska

ФитКит Херој на Неделата: Ивана Паскоска

Тренингот го гледа како канал за ослободување од стресот, а инспирација црпи од секој кој што успеал да ја постигне својата цел во фитнесот.  Спортско качување …

ФитКит Херој на Неделата: Ивана Паскоска Повеќе

Иван Кузмановски

ФитКит Херој на Неделата: Иван Кузмановски

Неговата пасија е качувањето по карпи. Вежбањето му помага да ја задржи физичката и менталната кондиција за да ужива во своето хоби што подолго. 🧗 …

ФитКит Херој на Неделата: Иван Кузмановски Повеќе

Angela Jakimovska

ФитКит Херој на Неделата: Ангела Јакимовска

Вежба за да се чувствува убаво, да ги искуси на своја кожа бројните придобивки од физичката активност за физичкото и менталното здравје и да живее …

ФитКит Херој на Неделата: Ангела Јакимовска Повеќе

aleksandra-koceva-peshikj

ФитКит Херој на Неделата: Александра Коцева Стојанова

Постојано се стреми вежбањето да ѝ премине во животна навика, бидејќи голем дел од денот го поминува пред компјутер.  Паралелно, се вложува максимално во секоја …

ФитКит Херој на Неделата: Александра Коцева Стојанова Повеќе

Hristijan-Petrovski

ФитКит Херој на Неделата: Христијан Петровски

Тренирањето го прави да се чувствува поисполнето, да спие подобро и да има поуспешен работен ден. Верува дека токму енергијата е наш двигател за суштината …

ФитКит Херој на Неделата: Христијан Петровски Повеќе

elena-markovski

ФитКит Херој на Неделата: Елена Марковски

Го сака спортот уште од мали нозе. Пробала најразлични спортски активности, но никогаш на долг рок. Се труди да стекне навика за редовно вежбање за …

ФитКит Херој на Неделата: Елена Марковски Повеќе

Стефан Таневски

ФитКит Херој на Неделата: Стефан Таневски

Спортувањето му е навика без која не може, а огледалото негов мотив и инспирација да продолжи да вежба уште повеќе. 🙌 Запознајте го Стефан Таневски …

ФитКит Херој на Неделата: Стефан Таневски Повеќе

Небојша Ангелов

ФитКит Херој на Неделата: Небојша Ангелов

Обожава да експериментира со најразлични спортски дисциплини, но сепак омилена активност му е масажата. Секогаш се води од мотото „Подобро да се спречи, отколку да …

ФитКит Херој на Неделата: Небојша Ангелов Повеќе

Ирина Тростјанска

Како да видиш која фитнес дисциплина најмногу ти одговара на твојот начин на живот?

Си ветуваш дека од новата 2023 година конечно ќе стартуваш со вежбање, но не знаеш од каде да почнеш? 🤔 Која фитнес дисциплина би ти …

Како да видиш која фитнес дисциплина најмногу ти одговара на твојот начин на живот? Повеќе

FitKit_HEROJ_Кристина-Михајловска

ФитКит Херој на Неделата: Кристина Михајловска

Самата себе се инспирира да вежба, предводена од желбата да се чувствува поздраво и поубаво во сопственото тело. А кога е физички активна, нејзината креативност …

ФитКит Херој на Неделата: Кристина Михајловска Повеќе

Марија Мишева

ФитКит Херој на Неделата: Марија Мишева

Вежба за да се чувствува добро во сопственото тело, избалансирано и енергично. Кросфит и табата го вадат максимумот од неа и ја полнат со позитивна …

ФитКит Херој на Неделата: Марија Мишева Повеќе

Тамара Илова

ФитКит Херој на Неделата: Тамара Илова

Најчесто ќе ја најдеш во теретана, каде што со преголема посветеност кон здравиот и активен начин на живот, успева во предизвиците што самата си ги …

ФитКит Херој на Неделата: Тамара Илова Повеќе

fitkit-app-diners

Финансискиот сектор во земјава го скрши мразот со фитнес и велнес бенефити за своите вработени

Финансискиот сектор во Македонија ги отвора своите врати за услугите што ги нуди ФитКит апликацијата за заеднички да го поддржат здравјето и благосостојбата на своите …

Финансискиот сектор во земјава го скрши мразот со фитнес и велнес бенефити за своите вработени Повеќе

мартин-видоевски

5 најчести грешки што ги правиш во теретана и како да ги избегнеш

🤔 Кои се најчести заблуди што ги имаат почетниците во теретана?  ❌ Кои се најчестите грешки што почетник ги прави во теретана? Како да се …

5 најчести грешки што ги правиш во теретана и како да ги избегнеш Повеќе

dimitar-mechev

ФитКит Херој на Неделата: Димитар Мечев

Трчањето е неговата форма на медитација, а исцрпувачките физички тренинзи прават се друго во животот да му изгледа полесно.💡 Запознајте го Димитар Мечев од Струмица, …

ФитКит Херој на Неделата: Димитар Мечев Повеќе

Жарко Батиќ

Зошто не ти успева да обликуваш стомачни какви што сакаш?

Правиш вежби за обликување стомачни мускули, се храниш соодветно, дисциплиниран/а си, но никако не ти успева да ги обликуваш стомачните што си ги замислил/а. 🤔 …

Зошто не ти успева да обликуваш стомачни какви што сакаш? Повеќе

Tони Цветковски

ФитКит Херој на Неделата: Тони Цветковски

Трчањето е неговиот начин на живот. 🏃 Трчањето го учи на дисциплина, грижа за своето здравје, подобра исхраната, како да води здрав начин на живот …

ФитКит Херој на Неделата: Тони Цветковски Повеќе