FitKit Plus Ashtanga Vinyasa Full Body програма на Радица Балеска

Јогата ѝ помогнала да ја победи болката во вратот и кичмата. За возврат, таа сакала да ја продлабочи праксата и да научи да го предаде она што го знае. Денес, Радица Балеска е еден од најдобрите јога учители во земјава и наш FitKit Plus тренер. 🏆 Радица го пренесува своето искуство и знаење со програмата […]

Повеќе

Зошто треба барем еднаш месечно да одиш во спа?

Ако редовно ги посетуваш спа центрите, веќе ти е јасно дека си заминуваш со чувство како да лебдеш во воздух, освежен/а и целосно ослободена со стресот. 😇 Ако досега не си бил/а во спа или ретко те носи патот натаму, овој текст ќе ти го промени мислењето. 👇 Спа третманите не се ништо ново. Користењето […]

Повеќе

Зошто се важни онлајн препораките од вежбачите и како да ги добиеш?

Пред еден вежбач да почне да тренира во ново фитнес студио, голема е веројатноста дека ќе истражи се што пишува за студиото на интернет или ќе комуницира со познаник што го забележал на Instagram дека вежба таму. Ова ги вклучува и препораките и споделените искуства од задоволни и незадоволни клиенти. Препораките можат да направат голема […]

Повеќе

FitKit Plus Ready, Set, Pilates програма на Јелена Чокрева и Марија Чокрева

Јелена ја наследила љубовта кон спортот од баба ѝ, а Марија пораснала во спортско семејство каде физичката активност е дел од секојдневието. Заедно се фанстастична комбинација која своите вештини и знаење ги вложија во основање на пилатес студиото Pilates Point. Веќе неколку години ги учат вежбачите да го засакаат активниот пилатес, да уживаат во физичката […]

Повеќе

5 маркетинг совети за јога тренери што ќе те издвојат од конкурентите

Photo credits: @domenicoloia Практикувањето јога се покажа како многу моќна алатка за време на пандемијата. Оваа дисциплина им помогна на многу практиканти да се справат со притисокот од социјалната дистанца и да ги пронајдат балансот и мирот во себе. 🙏 Пандемијата ја направи јогата уште попопуларна за вежбање, а тренерите се побарани. Без разлика дали […]

Повеќе

ZisGym: Местото каде што децата станаа мажи!

Кога ќе се спомене фитнес центар, првото нешто што им паѓа на памет на кавадарчани е ZisGym, современо фитнес студио лоцирано во срцето на Кавадарци. 😎 ZisGym не е само обична теретана. Ова е место каде што вежбите за оформување мускули, стекнување сила, трошење калории и издржливост се практикуваат според последните светски трендови. Препознатливо под […]

Повеќе

Зошто секој тренер треба да има фитнес блог и како да го сториш тоа?

Photo credits: NordWood Themes Ако порано фитнес тренер сакал/a да ги соопшти своите идеи пред пошироката публика, морал/a да се појави на телевизија или радио или да напишe статија во весник. Денес, со интернетот и социјалните мрежи работите се многу поедноставни. 😊 Но, колку промовирањето на социјалните медиуми е доволно за да ја покажеш својата експертиза […]

Повеќе

Боречки вештини: Дисциплина за мажи или за жени?

Дали сметаш дека луѓето тренираат боречки вештини за да се одбранат во случај на опасност или едноставно да учествуваат во натпревари? Не е баш така. Боречките вештини се многу повеќе од одбрана или победа на натпревар. Тие се едно од најдобрите средства за контролирање на умот и телото, зајакнување на самодовербата и ослободување од стресот. […]

Повеќе

Марија од 20 Minutes: Со електро-мускулна стимулација за 20 минути ќе замениш 3 тренинга!

Ако постојано си во трка со времето, а сакаш да постигнеш брзи фитнес резултати, тренинзи со електро-мускулна стимулација (ЕМС) можеби се вистинското нешто за тебе.👇 ЕМС или електро-мускулна стимулација е иновативна фитнес технологија која испраќа мали и безболни електрични импулси диреткно до мускулите, зголемувајќи ги нивните природни контракции. На овој начин секој тренинг станува повеќекратно […]

Повеќе

8 лесни чекори до успешно онлајн фитнес студио и тренер

Photo credits: @karolina-grabowska Ако веќе година дена мака мачиш како да се кренеш на нозе и да си ја повратиш активноста и клиентите во твоето фитнес студио, овој текст ќе те инспирира да погледнеш кон светлата страна на ситуацијата — дигиталниот фитнес. 💪 Потребата да го трансформираш твоето студио во виртуелниот свет е поголема од кога и […]

Повеќе