Fitkithero

ivana-paskoska

ФитКит Херој на Неделата: Ивана Паскоска

Тренингот го гледа како канал за ослободување од стресот, а инспирација црпи од секој кој што успеал да ја постигне својата цел во фитнесот.  Спортско качување …

ФитКит Херој на Неделата: Ивана Паскоска Повеќе

aleksandra-koceva-peshikj

ФитКит Херој на Неделата: Александра Коцева Стојанова

Постојано се стреми вежбањето да ѝ премине во животна навика, бидејќи голем дел од денот го поминува пред компјутер.  Паралелно, се вложува максимално во секоја …

ФитКит Херој на Неделата: Александра Коцева Стојанова Повеќе

Hristijan-Petrovski

ФитКит Херој на Неделата: Христијан Петровски

Тренирањето го прави да се чувствува поисполнето, да спие подобро и да има поуспешен работен ден. Верува дека токму енергијата е наш двигател за суштината …

ФитКит Херој на Неделата: Христијан Петровски Повеќе

elena-koteva

ФитКит Херој на Неделата: Елена Котева

Секојдневната физичка активност позитивно влијае на нејзиното расположение, ѝ ја подобрува концентрацијата, брзината на размислување и ја прави посмирена.  Обожава долго пешачење со музика, по …

ФитКит Херој на Неделата: Елена Котева Повеќе

Стефан Таневски

ФитКит Херој на Неделата: Стефан Таневски

Спортувањето му е навика без која не може, а огледалото негов мотив и инспирација да продолжи да вежба уште повеќе. 🙌 Запознајте го Стефан Таневски …

ФитКит Херој на Неделата: Стефан Таневски Повеќе

Рената-Тодевска

ФитКит Херој на Неделата: Рената Тодевска

Таа е голема обожавателка на фудбал и стравствена навивачка на Манчестер Јунајтед. ⚽ Ја користи секоја прилика за да ги потроши калориите од јадењето благо …

ФитКит Херој на Неделата: Рената Тодевска Повеќе

Небојша Ангелов

ФитКит Херој на Неделата: Небојша Ангелов

Обожава да експериментира со најразлични спортски дисциплини, но сепак омилена активност му е масажата. Секогаш се води од мотото „Подобро да се спречи, отколку да …

ФитКит Херој на Неделата: Небојша Ангелов Повеќе

Никола Клинчаров

ФитКит Херој на Неделата: Никола Клинчаров

Ја користи секоја прилика да вежба како одличен начин за природно зголемување на лачењето на допаминот, хормонот на среќата. 🙌 Обожава да вози велосипед, да …

ФитКит Херој на Неделата: Никола Клинчаров Повеќе

FitKit_HEROJ_Кристина-Михајловска

ФитКит Херој на Неделата: Кристина Михајловска

Самата себе се инспирира да вежба, предводена од желбата да се чувствува поздраво и поубаво во сопственото тело. А кога е физички активна, нејзината креативност …

ФитКит Херој на Неделата: Кристина Михајловска Повеќе

Анастасија Спасовска

ФитКит Херој на Неделата: Анастасија Спасовска

Фитнесот ѝ дава енергија и сила за добар почеток на денот, а јогата го “апсорбира” сѐ она што се случувало во тековниот ден, ги ослободува …

ФитКит Херој на Неделата: Анастасија Спасовска Повеќе

Ана Палчевска

ФитКит Херој на Неделата: Ана Палчевска

Фитнесот е неизоставен дел од нејзиното секојдневие, а планинарењето нејзината најголема љубов. ⛰️ Физичката активност ѝ помага да избега од секојдневната рутина и ја има …

ФитКит Херој на Неделата: Ана Палчевска Повеќе