Fitkit Location

Рената-Premium-Sport-Center

Рената од Premium Sport Center: Не споредувајте се со другите, имајте своја цел и замисла што сакате да постигнете!

Запознај ја Рената Младеновска, дел од тимот на Premium Sport Center која ги води пилатес и функционалните тренинзи, помагајќи им на вежбачите да си ја подобрат силата, флексибилноста и издржливоста.

Рената од Premium Sport Center: Не споредувајте се со другите, имајте своја цел и замисла што сакате да постигнете! Read more

Мартин од Titan Pro: Боречките спортови ќе те научат дека не постојат тешки и несовладливи…

Последниов период, пандемијата ни покажа дека треба да посветуваме повеќе внимание на активниот живот и исфрлање на стресот и негативната енергија од нашиот организам. Еден

Мартин од Titan Pro: Боречките спортови ќе те научат дека не постојат тешки и несовладливи… Read more

Соња од Body & Beyond: Не дозволувајте стравот од Ковид-19 вирусот да ве отргне од здравиот…

Стомак или задник? Повеќе не мораш да избираш затоа што можеш да ги таргетираш сите мускулни групи со само една справа — пилатес справата Реформер. Вежбањето на

Соња од Body & Beyond: Не дозволувајте стравот од Ковид-19 вирусот да ве отргне од здравиот… Read more

Мејди од Star Gym: Наскоро очекувајте теретана и на отворено!

Модерен објект, опремен со стил, современи финтес справи и стотици задоволни клиенти. Со ова може да се пофали скопското студио Star Gym кое што веќе

Мејди од Star Gym: Наскоро очекувајте теретана и на отворено! Read more

Раде од Будо: Не мора да бидеш добар за да почнеш, но мора да почнеш за да бидеш добар!

Под мотото Не мора да бидеш добар за да почнеш, но мора да почнеш за да бидеш добар, спортскиот центар Будо од Велес, повторно се

Раде од Будо: Не мора да бидеш добар за да почнеш, но мора да почнеш за да бидеш добар! Read more

Драгана од Fierce Fitness: Истури му здрав ќотек на корона вирусот!

Место за исфрлање на целата негативна енергија и наталожениот стрес. Локација каде што со внимателно креирани тренинзи можеш да го обликуваш телото од соништата. Клуб

Драгана од Fierce Fitness: Истури му здрав ќотек на корона вирусот! Read more

Радица од Pure Studio: Заљуби се во процесот да се грижиш за себе!

Под мотото Relax your body internally, едно од најмодерните места за вежбање јога во Скопје, Pure Studio повторно ги отвори вратите за своите ученици, онлајн

Радица од Pure Studio: Заљуби се во процесот да се грижиш за себе! Read more

Александар од Будо Фит: Фитнесот е решение за многу здравствени проблеми!

Учество на боди билдинг државни првенства три години по ред (2018, 2019 и 2020) и постигнати солидни резултати. Со вакви достигнувања може да се пофали

Александар од Будо Фит: Фитнесот е решение за многу здравствени проблеми! Read more

Љупка од Дармакаја: Со јога ќе го задржиме внатрешното задоволство и радост без разлика колку…

Тивка и пријатна атмосфера. Врвна јога програма од лиценцирани јога инструктори. Несебично споделување на простор и знаење за луѓето да си креираат поквалитетен живот во

Љупка од Дармакаја: Со јога ќе го задржиме внатрешното задоволство и радост без разлика колку… Read more

Ивица од The Strongest: Ќе им го дадеме најдоброто искуство на вежбачите под најповолни…

Под мотото “Only the strongest survive!”, центарот за боречки вештини The Strongest oд Скопје, докажа зошто веќе 25 години се еден од најистакнатите клубови во

Ивица од The Strongest: Ќе им го дадеме најдоброто искуство на вежбачите под најповолни… Read more

Вики и Јане oд Fit Hub: Вежбањето ќе ни помогне да ја пребродиме оваа ситуација посилни и поздрави!

Под мотото Направи нешто за себе!, студиото на Fit Hub неодамна се приклучи кон фитнес центрите што ги отворија вратите за своите вежбачи, под точно

Вики и Јане oд Fit Hub: Вежбањето ќе ни помогне да ја пребродиме оваа ситуација посилни и поздрави! Read more

Бобан од Fit Club Phoenix: Се трудиме да обезбедиме повеќе опции за сите оние кои сакаат да…

Како вежбачите да останат мотивирани, како да се организираат онлајн тренинзите и како да не се дозволи недостатокот на опрема и сала да биде оправдување,

Бобан од Fit Club Phoenix: Се трудиме да обезбедиме повеќе опции за сите оние кои сакаат да… Read more

Јелена и Марија од Пилатес Поинт: Продолжуваме да работиме со полна пареа во живо и онлајн!

Студиото на Пилатес Поинт неодамна повторно ги отвори вратите за љубителите на активниот живот кои едвај чекаат да согоруваат калории и да си го обликуваат

Јелена и Марија од Пилатес Поинт: Продолжуваме да работиме со полна пареа во живо и онлајн! Read more

Тимот на Ultimate Fit Alebras: Немаме време за страв, веднаш се фрламе во акција!

Дечките од Ultimate Fit Alebras се еден од ретките тимови кои што уште во првиот ден од воведувањето на карантин, почнаа со онлајн часови, не

Тимот на Ultimate Fit Alebras: Немаме време за страв, веднаш се фрламе во акција! Read more

Зорица од Pulse Fitness & Spa: За неколку месеци ја кренавме фитнес културата во Струмица

Лоцирано во срцето на градот Струмица, Pulse Fitness & Spa за само неколку месеци ја крена фитнес културата во градот на сосема едно ново и

Зорица од Pulse Fitness & Spa: За неколку месеци ја кренавме фитнес културата во Струмица Read more

Адам од Атлета: Фитнес центрите можат да бидат безбедно место за вежбање дури и за време на…

Одлично опремени, секогаш во тек со најновите трендови и подготвени да се соочат со најголемите предизвици за да го обезбедат најдоброто искуство за своите вежбачи.

Адам од Атлета: Фитнес центрите можат да бидат безбедно место за вежбање дури и за време на… Read more

Gladiator Gym: Пионери во фитнес индустријата кои велат дека пандемијата нема да ги извади од…

Бодибилдинг и фитнес клубот Gladiator Gym неодамна ги отвори вратите за нетрпеливите вежбачи кои што едвај чекаа да се вратат во сала и да продолжат

Gladiator Gym: Пионери во фитнес индустријата кои велат дека пандемијата нема да ги извади од… Read more

Хајди од GetFit: Каде и да се одвиваат тренинзите — резултати ќе има!

Да се вежба online и да се постигнат резултати од дома е еден од најголемите предизвици со кои што се соочивме во нашето 7-годишно постоење

Хајди од GetFit: Каде и да се одвиваат тренинзите — резултати ќе има! Read more