Софија Манчева — личен тренер кај тебе дома

Психологијата и фитнесот рака под рака и помогнаа на Софија да се развие во подобра личност. Промените во начинот на размислување направени преку времето поминато […]

Софија Манчева — личен тренер кај тебе дома Повеќе

Хајди од GetFit: Подобро онлајн тренинг, отколку ништо!

Оптимистички настроена и секогаш подготвена да преземе ризик, Штерјова Хајди од штипското GetFit студио е еден од оние тренери што не почекаа ни ден за

Хајди од GetFit: Подобро онлајн тренинг, отколку ништо! Повеќе

Драгана од Fit Life: Предизвик ми е да го извадам најдоброто од моите вежбачи, па дури и во…

Енергичната Драгана Младеновска од фитнес студиото Fit Life е еден од оние тренери што го вадат максимумот од ситуацијата. Моментот кога стапи во сила препораката

Драгана од Fit Life: Предизвик ми е да го извадам најдоброто од моите вежбачи, па дури и во… Повеќе

Елисавета од Битола: Не е важно од каде ќе вежбаш, туку квалитетот на тренингот!

Незапирлива и секогаш подготвена за акција — запознај ја Елисавета Димовска, фитнес инструктор во битолскиот Universal O2 Fitness Center. Со онлајн Crossfit и високо интензивни (HIIT) тренинзи

Елисавета од Битола: Не е важно од каде ќе вежбаш, туку квалитетот на тренингот! Повеќе

Ѓорѓи од Play Fit Move: Онлајн вежбањето има многу предности!

-Се плашевме дека нема да има заинтересираност за онлајн часови од пошироката популација, но се случи сосема спротивното — добивме посветени вежбачи што уживаат да ја одржуваат

Ѓорѓи од Play Fit Move: Онлајн вежбањето има многу предности! Повеќе

5 најголеми заблуди за вежбањето од дома

Во период кога изолацијата е неизбежен дел од нашето секојдневие, вежбањето од дома станува речиси неизбежна опција и решение за да ја одржиш фитнес рутината

5 најголеми заблуди за вежбањето од дома Повеќе

Жолтото копче — твојот онлајн туристички водич до секоја вежбална во земјава

По затворањето на фитнес центрите на неодредено време и неизвесноста во фитнес и велнес индустријата, тимот на мобилната апликација ФитКит се соочи со 2 опции:

Жолтото копче — твојот онлајн туристички водич до секоја вежбална во земјава Повеќе

Прирачник за инструктори: Како треба да изгледа еден онлајн тренинг?

Организирање онлајн тренинг е новиот предизвик за секој инструктор. Колку порано се адаптираш на овој технолошки тренд, толку помалку ќе те боли глава. Затоа, во

Прирачник за инструктори: Како треба да изгледа еден онлајн тренинг? Повеќе

Прирачник за инструктори: Како да сетираш онлајн тренинг?

Photo credits: Victor Freitas on Unsplash Ако организирање онлајн тренинг ти е ноќна мора, а технологијата можеби и не ти е некоја силна страна, овој туторијал

Прирачник за инструктори: Како да сетираш онлајн тренинг? Повеќе

Практични вежби за лицата што долго време седат пред компјутер

Работењето од дома и часовите поминати наведнати пред компјутер полека го земаат својот данок. Болки во грбот, лоша циркулација, главоболка, здрвување на нозете или рацете

Практични вежби за лицата што долго време седат пред компјутер Повеќе

Сите прашања што те мачат кога треба да организираш онлајн тренинг

Се плашиш како ќе изгледаш на камера, како ќе ти звучи гласот, дали светлото е добро наместено, дали музиката е погодена, дали позадината е соодветна,

Сите прашања што те мачат кога треба да организираш онлајн тренинг Повеќе

Неколку трикови како да престанеш да јадеш од досада

Photo credits: @introspectivedsgn Дали посегнуваш по фрижидерот кога ти е досадно? Јадењето може да изгледа како добро решение кога немаш ништо подобро да правиш во

Неколку трикови како да престанеш да јадеш од досада Повеќе

Како да ѝ раскинеш на мрзливоста и да почнеш да вежбаш по дома?

Photo credits: @thibaultpenin Си се навикнал/а да вежбаш во фитнес центар, па сега вежбањето дома некако не ти доаѓа баш природно. Наместо да си ја

Како да ѝ раскинеш на мрзливоста и да почнеш да вежбаш по дома? Повеќе

Вежбање со детето како најдобра семејна активност

Ерата на компјутерите и часовите поминати пред компјутер го земаат најголемиот данок — здравјето на нашите деца. Колку повеќе им се дозволува на децата да седат пред

Вежбање со детето како најдобра семејна активност Повеќе

Како да го искористиш социјалното дистанцирање за да вложиш во себе?

Erik Mclean@introspectivedsgn Одржувањето на социјалната дистанца умее да биде досадно и поразувачко искуство. Но, во време кога дистанцирање од сите аспекти на твојот живот надвор

Како да го искористиш социјалното дистанцирање за да вложиш во себе? Повеќе

Дали имаш болка што ја одложуваш само за да не пропуштиш тренинг?

Сите знаеме дека без болка нема фитнес резултати, но постои и лимит за тоа колку пати можеш да кажеш „ауч“ дoдека вежбаш, пред да се

Дали имаш болка што ја одложуваш само за да не пропуштиш тренинг? Повеќе

Како да останеш фит кога центрите за вежбање не се опција?

JESHOOTS.COM@jeshoots Кога вежбањето во некој од фитнес центрите не е опција, не значи дека треба да седиш дома и да елиминираш секаква физичка активност затоа

Како да останеш фит кога центрите за вежбање не се опција? Повеќе

Вежбам за да трошам калории: Зошто е ова погрешна стратегија?

Ако си од оние што вежбаат само за да ги потрошат калориите од она што го изеле за ручек, му правиш повеќе штета отколку корист

Вежбам за да трошам калории: Зошто е ова погрешна стратегија? Повеќе