Фитнес Центар Лазариус: Ги поместуваме границите на невозможното

Веќе 4 години, фитнес центарот Лазариус е познат по учеството во натпревари и многубројни награди по бодибилдинг и фитнес во нашата држава. Успехот се должи

Фитнес Центар Лазариус: Ги поместуваме границите на невозможното Read more

Зошто секој што работи пред компјутер треба да проба киропрактика?

https://unsplash.com/@aggergakker Ако работата ти е пред компјутер и често се жалиш на болки во вратот и грбот, можеби треба да и дадеш шанса на киропрактиката.

Зошто секој што работи пред компјутер треба да проба киропрактика? Read more

ФитКит Херој на Неделата: Елеонора Капсималева

Од сите активности досега, најмногу се пронајдов во комбинација на аеробни тренинзи и масажи, вели Елеонора Капсималева од Скопје, нашиот ФитКит херој на неделата. Првиот

ФитКит Херој на Неделата: Елеонора Капсималева Read more

5 лесни чекори како вежбањето да ти стане навика

Решен/а си да почнеш да вежбаш? Браво! Ова е одличен чекор, но не и гаранција дека ќе си стоиш на зборот. Затоа, ти предлагаме неколку

5 лесни чекори како вежбањето да ти стане навика Read more

10 фитнес навики на оскаровците што можете да ги копирате

Гламурозните фустани, елегантните костуми шиени по мерка и совршено обликуваните тела ќе бидат дел и од годинашното 92-то доделување на филмските награди — Оскар. Додека одбројуваме ситно

10 фитнес навики на оскаровците што можете да ги копирате Read more

ФитКит Херој на Неделата: Александра Ангеловска

Амбициозна, енергична и секогаш подготвена да го даде најдоброто од себе. Запознајте ја Александра Ангеловска, нашиот ФитКит херој на неделата. Insanity програмата што ја нуди

ФитКит Херој на Неделата: Александра Ангеловска Read more

Powerhouse Pilates: Првото студио што го донесе пилатесот во Македонија

Powerhouse Pilates се едни од пионерите во фитнес индустријата во земјава. Она што ги прави уникатни е тоа што Powerhouse Pilates е првото студио во

Powerhouse Pilates: Првото студио што го донесе пилатесот во Македонија Read more

ФитКит Херој на Неделата: Елеонора Гигоска

26-годишната Елеонора Гигоска од Скопје е една од најредовните вежбачи со ФитКит апликацијата. Таа дури по неколку пати неделно си закажува тренинзи, зашто смета дека

ФитКит Херој на Неделата: Елеонора Гигоска Read more

Што ти се случува со телото ако пропуштиш тренинг?

Се успа и го пропушти утринскиот тренинг? Сакаше да пиеш кафе со другарка ти после работа и заборави дека треба да вежбаш? Ништо страшно. Секому

Што ти се случува со телото ако пропуштиш тренинг? Read more

5 фитнес навики за 2020 за да го обликуваш телото од соништата

Си качил некој килограм плус за празниците? Ја изгуби рутината за вежбање? Си вети дека од 2020 почесто ќе ја посетуваш теретаната? Како и да

5 фитнес навики за 2020 за да го обликуваш телото од соништата Read more

Fame Fit Studio: Get Hot!

Под мотото „Get Hot!” студиото Fame Fit веќе 8 години ги инспирира вежбачите да го обликуваат своето тело од соништата, да ја подобрат флексибилноста, силата

Fame Fit Studio: Get Hot! Read more

ФитКит Херој на Неделата: Ана Серафимоска

Ја започнуваме серијата блогови за ФитКит херои со Ана Серафимоска, 27- годишен фитнес ентузијаст од Охрид, со живеалиште во Скопје. Секогаш полна со енергија, оптимизам

ФитКит Херој на Неделата: Ана Серафимоска Read more