И кожата има бенефити од твоето вежбање

Сите знаеме дека вежбањето има безброј бенефити па истото се случува и со нашата кожа — најголемиот орган на телото. Еве кои се клучните придобивки. Потете се …

И кожата има бенефити од твоето вежбање Повеќе

Најчестите фитнес прашања и нивни одговори

Има нешто интересно во секој почеток на сезона. Многу од луѓето поставуваат најразлични фитнес цели и цели поврзани со навиките во исхраната, но затоа што …

Најчестите фитнес прашања и нивни одговори Повеќе

Три чекори до посилна верзија од вас

Дали сте го слушнале следново? 🙂 1. редовно правете специфични вежби2. јадете урамнотежена исхрана со соодветно количество на протеини и микронутриени.3. испланирајте си денови за одмор …

Три чекори до посилна верзија од вас Повеќе

7 начини како да останете мотивирани да вежбате

Илјадници пати сте слушнале за корисните ефекти на вежбањето и знаете што треба да правите, но да се најде изговор е многу лесно. „Удобно ми …

7 начини како да останете мотивирани да вежбате Повеќе

Те мрзи да се вратиш на вежбање? Ајде да го решиме ова

Дали некогаш ти се случило да се најдеш во ситуација кај што се двоумиш дали денес да одиш на вежбање или воошто да се вратиш …

Те мрзи да се вратиш на вежбање? Ајде да го решиме ова Повеќе

Вистината за активниот животен стил

Многу често кога луѓето ќе го слушнат зборот активен го поврзуваат со нешто тешко и страшно. Луѓето имаат слика дека активниот животен стил подразбира саати …

Вистината за активниот животен стил Повеќе