david-galevski

ФитКит Херој на Неделата: Давид Галевски

Својот пристап кон фитнесот го насочува кон интегрирање на здрави навики во секојдневната рутина, а не само кон постигнување на одреден број килограми на вага …

ФитКит Херој на Неделата: Давид Галевски Повеќе

podobro-mentalno-zdravje-fitkit

3 начини како ФитКит ти помага да го подобриш твоето ментално здравје

Дали и на кој начин вложуваш во твоето ментално здравје? 🧠 Дали грижата за твоето ментално здравје ти е исто толку важна како и грижата …

3 начини како ФитКит ти помага да го подобриш твоето ментално здравје Повеќе

visa vs fitkit

Кампања на VISA и ФитКит: 500 денари попуст за купување претплата со VISA Premium и VISA Gold картичките

ФитКит, првата фитнес мобилна апликација во Македонија во соработка со платежниот гигант VISA, започнува кампања за промоција на активниот начин на живот.  Кампањата во фокус …

Кампања на VISA и ФитКит: 500 денари попуст за купување претплата со VISA Premium и VISA Gold картичките Повеќе

ivana-paskoska

ФитКит Херој на Неделата: Ивана Паскоска

Тренингот го гледа како канал за ослободување од стресот, а инспирација црпи од секој кој што успеал да ја постигне својата цел во фитнесот.  Спортско качување …

ФитКит Херој на Неделата: Ивана Паскоска Повеќе

Sofija Manceva

Како да препознаеме дека имаме нереални очекувања и опседнатост со “совршениот” изглед?

Како да препознаеме дека сме се опседнале со изгледот? 🤔 Зошто очекувања од типот на “сакам да изгледам како овaa личност” се штетни и нереални? …

Како да препознаеме дека имаме нереални очекувања и опседнатост со “совршениот” изглед? Повеќе

Александарa-Крстевска

Што ќе се случи ако претераш со суплементи?

Колку често користиш суплементи за да ги подобриш резултатите од својот тренинг или едноставно да ја надополниш потребата на витамини во организмот?  Дали ги земаш …

Што ќе се случи ако претераш со суплементи? Повеќе

Александар-Колев

Како твоите животни навики влијаат на здравјето на твоето срце?

Дали некогаш си размислувал/а за тоа како твоите животни навики се одразуваат врз здравјето на твоето срце? 🤔 Дали креваш паника секогаш кога ќе видиш …

Како твоите животни навики влијаат на здравјето на твоето срце? Повеќе

plan-ishrana-my-fit-kit

Како на едноставен начин да креираш планови за исхрана преку MyFitKit?

Ако често подготвуваш планови за исхрана за твоите клиенти, сигурно знаеш колку време и енергија ти одзема комбинирањето оброци според индивидуалните потреби на секоја личност. …

Како на едноставен начин да креираш планови за исхрана преку MyFitKit? Повеќе

aleksandra-koceva-peshikj

ФитКит Херој на Неделата: Александра Коцева Стојанова

Постојано се стреми вежбањето да ѝ премине во животна навика, бидејќи голем дел од денот го поминува пред компјутер.  Паралелно, се вложува максимално во секоја …

ФитКит Херој на Неделата: Александра Коцева Стојанова Повеќе

Предраг Петрески

Како до комплетен личен развој преку боречки вештини?

Отсекогаш си сакал/а да пробаш некоја боречка вештина, ама не си знаел/а од каде да почнеш? 🤔 Како боречките вештини можат да ти помогнат да …

Како до комплетен личен развој преку боречки вештини? Повеќе

Hristijan-Petrovski

ФитКит Херој на Неделата: Христијан Петровски

Тренирањето го прави да се чувствува поисполнето, да спие подобро и да има поуспешен работен ден. Верува дека токму енергијата е наш двигател за суштината …

ФитКит Херој на Неделата: Христијан Петровски Повеќе

elena-koteva

ФитКит Херој на Неделата: Елена Котева

Секојдневната физичка активност позитивно влијае на нејзиното расположение, ѝ ја подобрува концентрацијата, брзината на размислување и ја прави посмирена.  Обожава долго пешачење со музика, по …

ФитКит Херој на Неделата: Елена Котева Повеќе

Бушидо Доџо

Владимир од Бушидо Доџо: Боречките вештини се начин на живот, применливи во сите животни домени!

Повеќе од една деценија Академијата за боречки вештини, Бушидо Доџо ги поместува стандардите за тоа како се изучуваат боречките вештини како начин на живот преку …

Владимир од Бушидо Доџо: Боречките вештини се начин на живот, применливи во сите животни домени! Повеќе

my-fit-kit

Kaко MyFitKit апликацијата ќе ти помогне да го дуплираш бројот на клиенти?

Фитнес и велнес индустријата имаа вистински бум во изминативе неколку години. 💥 Но, како тоа се одрази на твојот број на клиенти?  Дали конкуренцијата во …

Kaко MyFitKit апликацијата ќе ти помогне да го дуплираш бројот на клиенти? Повеќе

е-commerce awards

ФитКит со освоено 2ро место на Ecommerce Awards 2022!

Апликацијата ФитКит го освои 2рото место во категоријата Е-продавница за модни додатоци, убавина, здравје и нега на годината на изборот за најдобрите во македонската е-трговија …

ФитКит со освоено 2ро место на Ecommerce Awards 2022! Повеќе

my-fit-kit

10 маркетинг идеи за подобро да го промовираш твојот фитнес бизнис

Колку успешно досега ти се покажала промоцијата на твоето фитнес студио? Колку маркетингот е дел од твоите секојдневни активности? 🤔 Дури и да го имаш …

10 маркетинг идеи за подобро да го промовираш твојот фитнес бизнис Повеќе

studio-60

Марија од Studio 60 – Правилното движење на телото започнува со нас!

Студио 60 е првото комплетно опремено STOTT PILATES®️ студио во земјава, целосно трансформирајќи го начинот на кој се изведува светски познатиот реформер пилатес тренинг. 🙌 …

Марија од Studio 60 – Правилното движење на телото започнува со нас! Повеќе